مهرواره در شهرستان کوثر

نیروهای امدادی در یکی از جاده‌های پر حادثه منطقه‌ای سردسیری در نزدیکی اردبیل، در کانکسی که پایگاه امدادی آن منطقه محسوب می‌شد، به آسیب دیدگان خدمت رسانی می‌کردند، اما با توجه به سرمای جانسوز این منطقه و مشکلات دیگری که برای آنان وجود داشت، ارائه خدمات امدادی در کانکس، بسیار مشکل شده بود که با پیگیری‌ها و همت آقای محمدی رئیس سابق هلال احمر شهرستان کوثر، یک ساختمان مجلل و خوب برای پایگاه امداد رسانی این منطقه احداث شد.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل
، فردین محمدی متولد سال ۱۳۴۸ و اهل شهرستان کوثر استان اردبیل و رئیس سابق هلال احمر این شهرستان است که سال‌ها در این کسوت خدمات شایانی را به مردم ارائه داده است و اکنون در آموزش و پرورش شهرستان خود مشغول به فعالیت است.
از جمله خدمات این مرد پرتلاش ساخت پایگاه امداد جاده‌ای و انبار بزرگ تجهیزات امدادی است که ساخت این دو مجموعه باعث مرتفع شدن مشکلات بسیاری در زمینه امداد رسانی این شهرستان شده است.
این پایگاه در ده کیلومتری شهرستان کوثر به اردبیل و در منطقه‌ای صعب العبور و حادثه خیز و دارای گردنه‌های فراوان ایجاد شده است؛ منطقه‌ای که شاید امدادگران آن روزانه به تعدادی بالغ بر ۳۰۰ نفر که در این منطقه دچار حادثه می‌شوند و یا در برف و بوران گرفتار می‌شوند، امداد رسانی می‌کنند.
نیروهای امدادی این منطقه در یک کانکس به مردم خدمات ارائه می‌دادند و با مشکلات فراوانی چون، کمبود جا و فضای مناسب برای ارائه خدمات بهتر به حادثه دیدگان مواجه بودند که آقای محمدی چندین سال برای رفع این مشکل تلاش کرد تا سرانجام موفق شد با احداث ساختمانی به عنوان پایگاه امدادی، این مشکلات را برطرف سازد و با اینکار خود خدمت بزرگی برای مردم این منطقه انجام داد.
او همچنین با پیگیری و مساعدت‌های فرمانداری شهرستان و تهران توانست یک انبار بزرگ تجهیزات امداد رسانی۶۰۰ متری ایجاد کند.
این مرد تلاشگر در مدت زمانی که در مجموعه هلال احمر شهرستان مشغول به فعالیت بود، علاوه بر کارهای عمرانی بی‌نظیری که انجام داد، فعالیت‌های خداپسندانه دیگری هم داشته که از جمله این فعالیت‌ها، برپایی مراسمات ولادت و شهادت ائمه معصومین علیهم السلام و بر پایی چادرهای نیکوکاری در جهت کمک به محرومین و نیازمندان و ارتباط با خیرین برای مساعدت‌های مالی بود و افزون بر این به شناسایی مستمندان نیز پرداخت و کمک‌های خیرخواهانه زیادی را به نیازمندان این منطقه ارائه داد.


این مرد دغدغه‌مند هم اکنون مشغول فعالیت در مدارس است و با توجه به اینکه دانش آموزان سرمایه‌های ارزشمند آینده کشور محسوب می‌شوند به آگاه‌سازی آنان در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و … پرداخته و برای پرورش آنان و تربیت افرادی توانمند برای جامعه اسلامی تلاش‌های ارزشمندی داشته است.
آقای محمدی معتقد است که کار باید برای رضای خدا انجام شود و وقتی طرف معامله‌ات خدا باشد به بهترین نحو به مردم خدمت می‌کنی، چرا که اطمینان داری که خداوند تک تک این کارها را برایت جبران خواهد کرد.
او از جمله افرادی است که در هر مسئولیتی که تاکنون قرار گرفته تلاشش ارائه خدمت به احسن وجه به مردم بوده و برای همین است که اهالی شهرستان کوثر از او و خدماتش با نیکی یاد می‌کنند و همواره قدردان زحمات و خدمات او هستند.