مهرواره در شهرستان بیجار

معلمی که به آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد اقدام کرده تا با آزادی سرپرست خانوارها به حفظ بنیان خانواده‌ها کمک نماید؛ او اینکار را موجب پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی در جامعه می‌داند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
منصور عباسی متولد سال ۱۳۳۳ و اهل شهرستان بیجار استان کردستان و از فرهنگیان بازنشسته است که با میل و رغبت خود و انگیزه‌ای که برای انجام کارهای بشردوستانه دارد، اقدام به خدمت رسانی به مردم کرده است.
او می‌گوید: وقتی مشکلات هم نوعانم را می‌بینم عذاب می‌کشم که برخی حتی به نان شب خود نیز محتاج هستند و نمی‌توان از کنار این مسئله راحت و بی تفاوت عبور کرد؛ چرا که وظیفه عرفی و شرعی هر انسانی است که در حد توان از نیازمندان دستگیری کند.
این مرد دلسوز مسئولیت هیئت چهارده معصوم(س) و همچنین مسئولیت شورای هیئات مذهبی شهرستان بیجار را نیز عهده دار است که در کنار انجام فعالیت‌های مذهبی این هیئت، انجام کارهای نیکوکارانه را نیز در دستور کار قرار داده است.
او در ۳ سال اخیر و با توجه به فراگیری ویروس کرونا و آسیب‌هایی که به دنبال آن در زمینه معیشت مردم ایجاد شد و مطابق با فرمایش حضرت آقا مبنی بر مواسات و انجام کمک مؤمنانه، به اهدای بسته‌های معیشتی میان نیازمندان اقدام کرد و در طی این مدت موفق شد ۶ مرحله و در هر مرحله ۲۵۰ عدد بسته معیشتی میان مستضعفان توزیع نماید.
این مرد دغدغه‌مند منابع لازم برای انجام اینکار را با صرف هزینه شخصی خود و کمک گرفتن از خانواده، اقوام و دوستان هیئتی‌اش فراهم می‌کند و از هیچ ارگانی تاکنون کمکی دریافت نکرده است.
او علاوه بر کمک‌های معیشتی کمک‌های نقدی و دارویی نیز به نیازمندان داشته و هر مستمندی که به آن‌ها مراجعه کند، تا حد توان سعی می‌کند از او دستگیری نماید و یا آن‌ها را به مؤسسات خیریه و ارگان‌های مردم نهاد معرفی می‌نماید.
آقای عباسی افزون بر این در یکسال اخیر موفق شده ۴ زندانی جرایم غیر عمد را با مجموع ۴۰ میلیون تومان از بند آزاد نماید و اخیرا و در ابتدای ماه مبارک رمضان نیز به آزادسازی یک زندانی دیگر اقدام کرد و قرار است امسال در جشن گلریزان شهرستان نیز مشارکت نماید.
او اکنون تصمیم دارد در حوزه آزادسازی زندانیان به صورت جدی‌تر فعالیت نماید و درخصوص علت این تصمیم می‌‌گوید: اینکار اثرات مثبت بسیاری دارد؛ چرا که علاوه بر آزادسازی یک نفر از بند زندان از سرگردانی و فروپاشی خانواده او نیز جلوگیری می‌شود.
وی به دیگر مزایای انجام اینکار اشاره و عنوان کرد:
رویکرد اخیر مسئولین، کاهش هزینه‌های زندان‌هاست و با توجه به اینکه هزینه نگهداری زندانیان بسیار زیاد است، در تلاشیم که تا حدتوان تعداد آنان را کاهش دهیم تا به عملیاتی ساختن این رویکرد نیز کمکی کرده باشیم.