خدمات هیئتی ها به بیماران در ایام کرونا

اهداء تجهیزات بیمارستانی به مراکز درمانی با ارزش ۱۱ میلیارد ریال، یکی از فعالیت‌های خیرخواهانه هیئت «حسینی بیرجند» است. از این میزان، مبلغ ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به مرکز جامع بیماران خاص اختصاص پیدا کرد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، فعالیت هیئات مذهبی در این دوران سخت اقتصادی مرهمی بر زخم های مردمی است؛ یکی از این ها هیئت «حسینی بیرجند» است که فعالیت های آن در بخش های مختلف از حوزه معیشت گرفته تا مباحث بهداشت و درمان چشم ها را به خود خیره می کند.

هیئت حسینی بیرجند قدیمی ترین هیئت این شهر است که کتیبه آن عدد ۱۳۱۲ را به عنوان سال تأسیس هیئت نشان می دهد؛ نام این هیئت تحت عنوان مؤسسه خیریه حسینی بیرجند به طور رسمی ثبت شده است و توانسته است به همت پیرغلامان حسینی و جوانان پرشور بیرجندی قدم مهمی در عرصه های مختلف فرهنگی شهر بردارد.

هیئت به کمک خیرین ساختمانی را در ۵ طبقه با زیربنای ۱۲۶۵۰ متر احداث کرده است که هر طبقه آن ۲۵۰۰ متر وسعت دارد. در دو طبقه آن تعداد ۳۳ سوئیت ساخته شده است؛ همچنین ساختمان دارای رستوران آشپزخانه و سردخانه مجهز است و در کنار این ها ۲۰ مغازه نیز ساخته شده است که عواید اجاره آن ها صرف امور خیر می شود.

هیئت حسینی بیرجند به همت خیرین و مدیران جهادی خود اقدامات مختلفی را رقم زده است و علیرضا پورفرد این اقدامات را اینگونه روایت می کند: با آغاز همه گیری کرونا تصمیم گرفتیم به کمک آسیب دیدگان از کرونا و نیازمندان برویم به همین خاطر به تهیه بسته های معیشتی اقدام کردیم و در مرحله اول در یک بازه د وماهه رقم ریالی این بسته های معیشتی به رقم ۲ میلیارد و ۹۰  میلیون ریال رسید و در همین بازه به تعداد ۳۲۴ کارت هدیه ۱ میلیون ریالی بین نیازمندان توزیع شد و باید به این آمار تعداد زیادی بسته غذایی هم اضافه کرد.

اقدام خاص هیئت حسینی بیرجند توزیع غذا در اعیاد مختلف در بیمارستان های سطح شهر بیرجند به ارزش بیش از ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بود و در کنار آن، نسبت به توزیع غذای گرم در بین نیازمندان اقدام شد.

حسین پور فرد از اقدام مهمی دیگری سخن می گوید و آن بخشش ۲۰۰ میلیون ریالی اجاره مستأجران هیئت بود؛ او در این باره می‌گوید: هیئت با این کار به عنوان الگویی برای دیگر موجران شهر معرفی و باری از دوش مستأجران برداشته شد.

آنچه به عنوان بهترین کار در پرونده هیئت حسینی بیرجند می‌درخشد تهیه تجهیزات بیمارستانی و اهداء آن به مراکز درمانی است؛ حسین پور فرد در این باره می گوید: مبلغ این تجهیزات بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال است و از این مبلغ ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن به مرکز جامع بیماران خاص اهدا شده است و این کار هم مرهون زحمات خیرین است.