مهرواره در کوهبنان

فرمان آتش به اختیار رهبری خیلی از دغدغه‌مندان اعم از پیر و جوان را پای کار آورد؛ آقای رشیدی نیز یکی از همان افراد است که پیرو این ندای رهبری، احساس تکلیف کرد و پای کار آمد و در حد توان کوشید تا اقدامات مفیدی را بویژه در زمان شیوع کرونا در منطقه خود انجام دهد.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حسین رشیدی متولد سال ۱۳۴۹ و اهل شهرستان کوهبنان استان کرمان و فرمانده مقاومت بسیج مسجد ولیعصر(عج) کیان شهر است که با تشکیل یک گروه جهادی به خدمت‌رسانی به مناطق محروم استان خود پرداخته است.
گروهی که زیر مجموعه قرارگاه جهادی شهید ماشاالله رشیدی است و به تعمیر منازل و ساخت سرویس بهداشتی برای نیازمندان در منطقه زهکلوت یکی از مناطق کم برخوردار این استان پرداخته‌اند.
آقای رشیدی از زمان شیوع کرونا و پس از فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری، خدمت‌رسانی خود به مردم را آغاز نمود و سعی کرد در همه زمینه‌ها اعم از فرهنگی و اقتصادی فعالیت نماید و به این ندای رهبری لبیک گوید.
این مرد تلاشگر از همان ابتدای شیوع کرونا با راه اندازی کارگاه ماسک دوزی با همکاری و مشارکت ۳۰ بانو، به تولید ماسک و گان پرداختند.
او از زمان شیوع کرونا تاکنون بیش از یک‌هزار بسته معیشتی فراهم و میان اقشار کم برخوردار منطقه توزیع نموده است.
این مرد پویا افزون بر این، مؤسسه خیریه‌ای را جهت کمک به ازدواج جوانان تأسیس کرده است و خدمات مختلفی را به زوج‌های جوان و افراد در آستانه ازدواج ارائه می‌دهد.
او منابع لازم برای انجام تمامی کارهای خود را صرفا از طریق کمک‌های مردمی و بدون حمایت هیچ ارگانی فراهم می‌کند.
او اخیرا با راه اندازی یک کارگاه خیاطی برای ۶ نفر از بانوان اشتغالزایی کرده است و تأسیس کارگاه تولید عرقیات گیاهی نیز یکی دیگر از اقدامات او در زمینه ایجاد اشتغال است که توانسته حدود ۳ نفر را نیز در این کارگاه مشغول به کار کند.