مهرواره در شهرستان خضری دشت بیاض

مردی تلاشگر که در کنار تأسیس یک مؤسسه قرآنی، صندوق قرض الحسنه‌ای را نیز راه اندازی کرد و با موجودی آن، به گره گشایی از مشکلات اعضای مؤسسه و دیگر افراد نیازمند پرداخت.

به گزارش مهرواره محله همدل،
علی اسماعیلی متولد سال۱۳۶۰ و اهل شهرستان خضری دشت بیاض استان خراسان جنوبی است که علاوه بر راه اندازی یک مؤسسه قرآنی به حل مشکلات افراد نیز اقدام کرده است.
او با ۲۰ نفر از دوستان خود، مؤسسه قرآنی انصار المهدی را در سال ۱۳۹۱ تأسیس و یک صندوق قرض الحسنه را نیز جهت کمک رسانی به اعضای این مؤسسه و دیگر افراد راه اندازی می‌کند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، اکنون توانسته موجودی این صندوق را به بیش از ۱۰۰میلیون تومان برساند و به افراد نیازمند بسیاری برای امور مختلفی همچون ازدواج و … وام اعطا نماید.
این صندوق در ابتدا به منظور اعطای وام به اعضای مؤسسه راه اندازی می‌شود که برای گرفتن وام با مشکلات و سختگیری های بانک‌ها مواجه بودند اما با افزایش موجودی آن، وام هایی به دیگر نیازمندان نیز اعطا شده است.
آقای اسماعیلی همچنین به تهیه سبدهای غذایی اقدام و آن را میان نیازمندان توزیع کرده‌ است.
این مرد تلاشگر در کارهای مذهبی هم فعالیت‌هایی انجام داده و با مرکز نیکوکاری جواد الائمه نیز همکاری دارد.
اعضای این مؤسسه منابع صندوق قرض الحسنه خود را با هزینه شخصی خود فراهم می‌کنند و این مبالغ در جلسات قرآن و به صورت ماهیانه از افراد جمع آوری می‌شود.
به گفته آقای اسماعیلی سالانه مبلغی بر حق عضویت این صندوق و تعداد اعضای آن افزوده می‌شود تا بتوانند در دایره وسیع تری به افراد نیازمند خدمت رسانی کنند.