مهرواره در کرمانشاه

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: ۲ هزار و ۷۶۳ مسئله در طرح مهرواره همدل در کرمانشاه ثبت شده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام یوسف احمدی در دیدار با امامان محله کرمانشاه که با حضور محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: خداوند در آیات قرآن خطاب به پیامبر (ص) می‌فرماید: پیامبر با مردم با نرم خویی صحبت کن زیرا اگر با مردم مهربان نباشی آنها از اطرافت پراکنده خواهند شد.

وی افزود: اولویت برنامه سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه در سال جاری با توجه به وجود بیش از ۴۰۰ هزار نفر در اطراف شهر کرمانشاه حاشیه نشینی است و در این راستا هفت پایگاه اجتماعی در کرمانشاه با فعالیت روحانیون جهادی دایر شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: کرمانشاه با مشکلات اجتماعی متعددی مانند اعتیاد، طلاق، مشکلات خانوادگی و غیره رو به رو است و اگر امروز برای حل این مشکلات اقدام نشود در آینده باید هزینه‌های بیشتری برای حل و فصل آن پرداخت شود.

احمدی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات برجسته سازمان تبلیغات اسلامی پای کار آوردن مردم و مشورت گیری از آنان بوده است، بیان کرد: طرح مهرواره همدل با هدف ارتقا جایگاه مسجد و امامان محله و با هدف مشارکت مردم در حل مشکلات محلات در سراسر کشور برگزار شد و در این طرح ۲ هزار و ۷۶۳ طرح، ایده و مشکلات محلات به سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه ارسال شد.

وی خاطر نشان کرد: در کرمانشاه ۵۳ محله وجود دارد که ۱۳ محله آن حاشیه نشین است و گروه‌های جهادی برای حل مشکلات آسیب‌های اجتماعی و تبلیغ اسلام ناب محمدی (ص) در حال تشکیل و فعالیت هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: پس از منویات مقام معظم رهبری در شهریور ماه سال جاری در مورد اوج‌گیری کمک‌های مومنانه، سازمان تبلیغات اسلامی اقدام به راه اندازی مهرواره اوج کرده که تکمیل کنند مهرواره محله همدل است و استان کرمانشاه در این طرح مقام دوم کشور را کسب کرده است.

احمدی ادامه داد: همچنین برای بهره‌گیری از نظر صاحب نظران در امور فرهنگی نهضت قرآنی و هیئت اندیشه ورز در استان تشکیل شده که بانوان نیز در آن مشارکت فعال دارند و از بانوان فرهیخته و صاحب نظر در هیئت اندیشه‌ورز بانوان استفاده شده است.

وی تاکید کرد: سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با تمام توان در حال فعالیت است و آماده همکاری با سایر نهادها برای انجام کارها است اما در انجام این مأموریت مهم باید از جزیره‌ای کار کردن برای رسیدن به اهداف تعریف شده پرهیز شود.

دیگر رسانه‌ها:

خبرگزاری حوزه