مهرواره در شهرستان بردسیر

بانوی طلبه‌ای که به مناسبت‌ ایام فاطمیه با افتتاح یک مؤسسه فرهنگی قرآنی، به انجام فعالیت‌های مختلفی ویژه کودکان و نوجوانان پرداخته است؛ اهدای لباس، کفش و تبلت به کودکان نیازمند از جمله فعالیت‌های او در این ایام می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
ماه افروز بشنام متولد سال ۱۳۵۷ و یکی از منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل از شهرستان بردسیر استان کرمان است که اخیرا با راه اندازی مؤسسه فرهنگی قرآنی احسن الحدیث لاله زار فعالیت‌های خود را گسترده‌تر کرده است.
او طلبه سطح دو حوزوی است و این مؤسسه را به عنوان اولین مؤسسه فرهنگی و قرآنی در سطح بخش لاله زار ایجاد کرده که در آن، آموزش قرآن در زمینه حفظ، روخوانی و روانخوانی ویژه تمامی سنین انجام می‌شود.
این بانوی تلاشگر همزمان با شروع ایام فاطمیه فعالیت این مؤسسه را آغاز کرده و در این مدت کوتاه توانسته ۱۵۰ نفر را به این مؤسسه جذب نماید.


او در ایام شهادت حضرت زهرا(س) و دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، ضمن سیاه پوش کردن مؤسسه، وصیت نامه سردار سلیمانی را به بخش‌های مختلفی تقسیم کرد و هر بخشی از این وصیت نامه را در اختیار دختران نوجوان قرار داد تا آن‌ها در مکان های مختلف همچون گلزار شهدای گمنام، مسجد و مؤسسه به خوانش فرازهایی از این وصیت نامه بپردازند و با اینکار او یک ویدیوی کاملی از وصیت نامه این شهید با خوانش دختران نوجوان تهیه و منتشر شد.
خانم بشنام برای آشنایی کودکان با مناسبت‌ها دینی همچون ایام فاطمیه و همچنین جهت معرفی بیشتر شخصیت سردار سلیمانی، آن‌ها را به قرائت سوره‌های کوتاهی از قرآن تشویق نمود و از آن‌ها خواست تا آن را به محضر شریف حضرت زهرا(س) و روح بلند شهید سلیمانی هدیه نمایند.
وی همچنین به مناسبت ایام فاطمیه و در راستای دستگیری از کودکان نیازمند، ۱۰۰جفت کفش و مقدار قابل توجهی لباس تهیه کرد و در مؤسسه خود میان ایتام و نیازمندان به انتخاب و سلیقه خودشان توزیع نمود و برای برقراری عدالت آموزشی برای یکی از ایتام نیازمند، تبلت تهیه و آن را در سالگرد شهادت سردار سلیمانی به او هدیه نمود.
برگزاری مجالس عزا در ایام شهادت حضرت زهرا(س) به صورت روزانه در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) و قرائت حدیث کساء از دیگر فعالیت‌های او در این ایام بوده است.
این بانوی دغدغه‌مند عمده‌ترین منابع برای فعالیت‌های خود را به کمک هیئت امنای مسجد حضرت ابوالفضل(ع) به دست می‌آورد و عوامل این مسجد حمایت و پشتیبانی خوبی از فعالیت‌های او دارند.
خانم بشنام از بعد از مهرواره محله همدل نه تنها از فعالیت‌های خود دست نکشیده بلکه به صورت جدی‌تر آن‌ها را دنبال می‌کند.
از جمله مهمترین اقدامات او بعد از ثبت مسئله در مهرواره محله همدل، فعالیت گسترده در ایام انتخابات ریاست جمهوری و عیدغدیر بوده است.
او برای برای دعوت مردم به حضور پرشور در انتخابات فعالیت گسترده‌ای داشته و در زمان انتخابات ریاست جمهوری با توجه به اینکه در شهرستان آن‌ها فصل برداشت گل محمدی بود و مردم سخت مشغول کار بودند با بسته بندی شکلات، عکس سردار سلیمانی و پوستر‌های تبلیغاتی به زمین‌های کشاورزی مردم رفت و آن‌ها را برای شرکت در انتخابات تشویق و ترغیب نمود.


این بانوی فعال در عیدغدیر امسال نیز برای معرفی و شناساندن بهتر این روز به کودکان، با جمع آوری کمک های مردمی جشن مفصلی را در فضای باز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ویژه کودکان تدارک دید و به پخت ۲هزار پرس غذای گرم در مسجد و توزیع آن میان مردم اقدام کرد.
توزیع بسته‌های معیشتی، لباس، کفش و پرداخت کمک‌های نقدی به نیازمندان نیز از فعالیت‌های مستمر او می‌باشد که همواره برای انجام آن‌ها اهتمام داشته و تاکنون نیز آن‌ها را پیگیری کرده است.