مهرواره در شهرستان کوهبنان

بانویی که با همت خود توانست مکانی را جهت راه اندازی خانه قرآنی الزهرا(س) در اختیار گیرد و تا کنون در این مکان فعالیت‌های قرآنی و اجتماعی چشمگیری را انجام داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
مهدیه قنبری متولد سال ۱۳۶۴ و اهل شهرستان کوهبنان استان کرمان است که در حوزه انجام فعالیت‌های قرآنی تلاش‌های ارزشمندی داشته است.
او از سال ۱۳۹۰ فعالیت قرآنی خود را آغاز می‌کند اما به دلیل در اختیار نداشتن مکانی ثابت، با مشکلاتی در این مسیر مواجه می‌شود تا اینکه با درخواست از هیئت امنای مسجد جامع شهرستان، طبقه فوقانی مسجد که بلااستفاده بود را در اختیار می‌گیرد و با کمک امام جمعه به تعمیر این مکان اقدام می‌کنند و خانه قرآنی الزهرا(س) را در سال ۱۳۹۵، در این مکان ایجاد و افتتاح می‌کنند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، علاوه بر انجام فعالیت‌های قرآنی، در زمینه‌های اجتماعی نیز فعالیت چشمگیری داشته که مجموع این فعالیت‌ها نشان از دغدغه‌مندی او دارد.
اهم اقدامات این بانوی پرتلاش، تشکیل گروه جهادی شهید محسن حججی و راه اندازی صندوق قرض الحسنه حضرت زینب(س) با همکاری یکی از پایگاه‌های مقاومتی بوده است که صندوق قرض الحسنه این مرکز وام هایی بین ۱ تا ۳ میلیون تومان، جهت کمک به اشتغال‌های خرد و خانگی پرداخت می‌کند.
او همچنین اقدام به برگزاری کلاس‌های تربیت مربی قرآن به صورت رایگان کرده است تا بدین وسیله مشکل کمبود مربی قرآن در منطقه را رفع نماید.


این بانوی دغدغه‌مند با جمع آوری کمک های مؤمنانه به صورت ماهانه و انجام کارهای مختلفی همچون احیای گل‌های محمدی زمینی در مجاورت مسجد و چیدن گل‌ها توسط افراد گروه و اهدای دستمزدشان به خانه قرآنی، گلاب گیری توسط گروه جهادی شهید ماشاالله رشیدی و اهدای هزینه به فعالیت های قرآنی منابع لازم برای انجام فعالیت‌های قرآنی را به دست می‌آورد.


تهیه و توزیع ۱۰۰ بسته غذایی میان افراد کم درآمد، برگزاری کلاس‌های تقویت بنیه علمی دانش آموزان پایه اول با همکاری حوزه مقاومتی، برگزاری کلاس تقویتی ریاضی و فیزیک ویژه پایه هفتم تا نهم، برگزاری جشن‌های قرآنی در اعیاد مذهبی و ایجاد هیئت قرآنی از دیگر فعالیت‌هایی است که با همت خانم قنبری انجام شده است.
این بانوی دغدغه‌مند که مسئولیت مرکز قرآنی الزهرا(س) را عهده‌دار است کمک هایی در حوزه راه اندازی اشتغال‌های خانگی نیز داشته است که کمک برای خرید مغز تخمه آفتابگردان جهت روغن گیری، کمک برای خرید وسایل عطاری و دستگاه عرقگیری از جمله این فعالیت‌ها است.
کمک جهت خرید گوشی موبایل، خرید سیسمونی برای خانواده نیازمند، تأمین هزینه درمان بیماران کم برخوردار، جمع آوری لباس‌های قابل استفاده افراد و تقسیم آن میان مستضعفان از دیگر اقداماتی است که این بانوی فعال در کارنامه خود ثبت نموده است.
خانم قنبری با هدف زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) به انجام کارهای نیکوکارانه می‌پردازد؛ ضمن اینکه خود را به عنوان سرباز، ملزم به اطاعت از فرمان رهبری مبنی بر دستگیری از نیازمندان می‌داند.