اشتغالزائی در حاجی آباد خراسان جنوبی

آقای یاری با راه‌اندازی کارگاه خیاطی ویژه بانوانی که از دام اعتیاد رهایی یافته‌اند، هم زمینه اشتغال آنها را فراهم کرده و هم احتمال بازگشت‌ آنها به سمت اعتیاد را کاهش داده است.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، محمد علی یاری، فعال فرهنگی و جهادی ساکن شهر حاجی آباد خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت های هیئت محله خود تحت عنوان هیئت جان نثاران امام حسین(ع) گفت: یکی از دغدغه های ما کاهش آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد بود.

این فعال فرهنگی ادامه داد: افرادی در محله داشتیم که درگیر اعتیاد بودند و برای حل مشکل آن ها ابتدا این افراد را به کمپ های ترک اعتیاد معرفی می کردیم اما این ابتدای راه ما بود و کافی نبود؛ باید پس از ترک اعتیاد برای اشتغال آن ها نیز کاری انجام می دادیم.

وی افزود: برای حل این مشکل به فکر ایجاد کارگاه خیاطی افتادیم و گروه هدف‌مان نیز بانوانی بودند که تازه از بند اعتیاد رها شده بودند؛ در ابتدای کار با کمک خیرین در فضایی که در کنار هیئت داشتیم توانستیم با ایجاد کارگاه خیاطی فرصت اشتغال را برای ۴ نفر از بانوان فراهم کنیم.

مسئول هیئت جان نثاران ابراز داشت: با رایزنی هایی که ایجاد شد توانستیم سفارشاتی را از مسجد بیمارستان ها و مدارس بگیریم و در حال حاضر تولیدِ گان و روپوش فرم مدارس در دستور کار این کارگاه قرار دارد.

یاری افزود: یکی از زمینه های دیگری که برای اشتغال در منطقه وجود دارد بحث قالیبافی بود و در تلاش هستیم با کمک خیرین از این ظرفیت بهره ببریم.