مهرواره در کهنوج

حجت الاسلام امیری طعم تلخ فقر را به خوبی چشیده است و این تلخی را نه تنها فراموش نکرده، بلکه خوب به خاطر سپرده است و حالا همان تجربه تلخ و درکی که به‌واسطه آن از اوضاع و احوال نیازمندان به دست آورده، موجب شده‌اند گام‌های ارزشمندی در جهت خدمت به خلق بردارد. در این راستا برای حل مشکلات زیر ساختی محله و آسیب‌های اجتماعی مردم را پای کار آورده است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام عباس امیری امام جماعت مسجد ابوالفضل(ع) شهرستان کهنوج استان کرمان سعی کرده در محله و شهرستان تأثیرگذار و مفید باشد و به همین دلیل قدم در عرصه خدمت‌رسانی به محرومان گذاشته است.
او در ابتدا به شناسایی محله می‌پردازد و جدولی از آسیب‌های منطقه تهیه می‌کند و مطابق با این جدول، مهمترین آسیب منطقه را در فقر فرهنگی و فقر اقتصادی خانوارها می‌بیند و برای رفع این آسیب‌ها آستین همت بالا می‌زند و شروع به فعالیت می‌کند.
این روحانی پرتلاش در اولین اقدام خود و در کمتر از یکماه، یک مرکز فرهنگی و نیکوکاری با تعامل سازمان تبلیغات اسلامی و کمیته امداد تأسیس می‌کند تا بوسیله آن این دو آسیب را در منطقه کمرنگ و بی اثر نماید.
او با استفاده از ظرفیت این مرکز، خدماتی برای کمک معیشت خانوارها به نیازمندان ارائه می‌دهد و در زمان شیوع کرونا نیز با همکاری و مشارکت بخشداری و اداره تعاون، سهمیه آردی را برای خانوارهایی که در منازل خود تنور داشتند و قادر به پخت نان بودند، اما در تأمین آرد آن دچار مشکل بودند دریافت می‌کند.
حجت الاسلام امیری در زمینه فرهنگی نیز کلاس‌های مختلفی را برای جوانان برگزار کرده و در اواخر سال ۱۴۰۰ نیز با کمک خادمیاران رضوی، اردوی زیارتی فرهنگی برای زیارت‌اولی‌ها به مشهد مقدس برگزار می‌کند و در طول سفر نکات فرهنگی مختلفی را در زمینه آداب سفر و … برای آنان بیان می‌کند تا یک سفر زیارتی فرهنگی را تجربه نمایند.
او اکنون درصدد مهیا کردن مقدمات لازم برای راه اندازی کاروان دیگری از زیارت اولی‌ها به مشهد مقدس است.
برگزاری کلاس‌های قرآنی در مسجد از دیگر اقدامات او می‌باشد که با همراهی همسر مبلغه خود اینکار را پیش برده است.
همسر حجت الاسلام امیری به عنوان شریکه الامام تاکنون همگام و همراه خوبی برای او در این مسیر بوده است و از جمله بانوان فعالی است که با دغدغه‌مندی تمام امور بانوان محله اعم از برگزاری کلاس‌های قرآنی و بیان احکام تخصصی بانوان را دنبال می‌کند.
حجت الاسلام امیری همچنین گروه جهادی شهدای ناصرآباد را تشکیل داده و با کمک سپاه و گروه‌های جهادی دیگر برای خانواده های بی بضاعت، حمام و سرویس بهداشتی ایجاد می‌کنند که تنها در یکسال اخیر توانسته‌اند حدود ۱۰۰ حمام و سرویس بهداشتی برای نیازمندان کهنوج و روستاهای اطراف آن ایجاد کنند.
او در بحث اعتیاد و طلاق نیز ورود کرده و در حد توان اقدامات لازم را برای رفع مشکل افرادی که در آستانه طلاق قرار دارند، انجام داده و در زمینه اعتیاد نیز افراد را به کمپ و مسئولان مربوطه معرفی می‌کند تا آن‌ها را یاری کنند که به زندگی بازگردند و از دام اعتیاد نجات یابند.
این روحانی پرتلاش در زمینه تبلیغ سابقه‌ای ده ساله دارد و ۵ سال است که در کهنوج ساکن و مشغول به فعالیت است و با وجود اینکه خودش نیز در زندگی‌اش با مشکلاتی مواجه است و همچنان مستأجر است اما از درد مردم غافل نشده و دغدغه بسیاری برای حل مشکلات آنان دارد.
کمک به حل اختلافات بین افراد، توزیع کارت هدیه بین نیازمندان و محرومان با تعامل خیرین و ادارات و نهادهای شهرستان و استان و تشکیل گروه سرود سلام فرمانده و اجرا در مرقد شهدای گمنام شهرستان از دیگر اقدامات او می‌باشد.
حجت الاسلام امیری اکنون درصدد راه اندازی یک کارگاه خیاطی است تا بوسیله آن برای مردم اشتغالزایی نماید و پیگیری‌های لازم را در این راستا انجام داده است و با تلاش‌های مجدانه او به زودی این کارگاه راه اندازی خواهد شد.