مهرواره در جلفا

وقتی حس نوع‌دوستی در کسی شکل گیرد، دیگر فرقی نمی‌کند طلبه و بسیجی باشد یا پزشک و یا حتی نظامی. در هر جایگاهی که باشد برای برطرف کردن درد و رنج مردم هرکاری که در توانش باشد، دریغ‌ نمی‌کند. خودش به نوعی تبدیل به گره گشا و معتمد محله و خانه‌اش نیز به منزل امید مردم و مأمنی برای حل مشکلات محله تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل
، سجاد ابراهیمیان متولد سال ۱۳۷۱ و اهل شهرستان جلفا از توابع استان آذربایجان شرقی و از نظامیان ارتشی، مداح اهل بیت(س) و مسئول امور فرهنگی مسجد جامع شهرستان خود است که کوچه پس کوچه‌های محله خود را میدانی برای به نمایش گذاشتن بزرگ مردی یافته و تلاش کرده با رفع مشکلات اهالی محل و برطرف کردن درد و رنج آنان در این میدان نقش آفرینی کند.
او می‌گوید: با دیدن مشکلات و گرفتاری همسایگان و نزدیکان متاثر می‌شوم و به همین دلیل حدود دوسال است که انجام کارهای خیر را آغاز کرده‌ام و به هر نحوی که بتوانم سعی می‌کنم مشکلات اهالی محله را برطرف نمایم، از نظر من خوش بختی و شاد زیستن حق همه مردم است و تلاش من هم بر این است که اگر چراغ منزل خودم روشن است به شکرانه آن کمک کنم تا چراغ دیگر منازل نیز روشن شود و در این صورت است که خودم هم احساس خوش بختی می‌کنم.

نجات افراد از دام اعتیاد
وی با کمک به یکی از معتادین محله و فرستادن او به کمپ ترک اعتیاد، موجب رهایی او از این بلای خانمان سوز شده و بعد از اینکار نیز با خریداری یک سه چرخه برای او موجبات کسب درآمدش را فراهم کرده و سعی کرده با اینکار خود از بروز مشکلات احتمالی بعدی در زندگی او جلوگیری نماید‌.

نقش آفرینی در زمان همه‌گیری کرونا
آقای ابراهیمیان همچنین در زمان همه‌گیری کرونا نیز سعی کرد دستگیر مردم باشد و در این مدت هزینه درمان بیماران کرونایی را فراهم می‌کرد و حتی در موارد محدودی اقدام به پرداخت قسط‌های عقب افتاده آنان در این برهه می‌کرد.
علاوه بر کمک به بیماران کرونایی و تلاش برای تأمین داروهای آنان، تهیه و توزیع چند مرحله‌ای بسته‌های معیشتی به ارزش یک میلیون تومان برای اقشار آسیب دیده از کرونا نیز از دیگر اقدامات او در طی این مدت می‌باشد.

توجه به تفریح بچه‌های نیازمندان
یکی از دغدغه‌های این مرد دلسوز پرکردن اوقات فراغت کودکان به نحو مطلوب است و در اين میان کودکان نیازمندان برایش در اولویت قرار دارند و سعی می‌کند به هر نحو ممکن، لذت تفریح را به آنان بچشاند و موجبات نشاط آنان را فراهم نماید، ضمن اینکه توجه بسیاری به آموزنده بودن این تفریحات و تاثیر مثبت آن بر ذهن کودکان دارد، به همین دلیل به برگزاری اردوهای فرهنگی زیارتی اقدام کرده است و در این اردوها مسابقات مختلف فرهنگی قرآنی را نیز برگزار می‌کند.
او افزون بر این از یکی از دختر بچه‌های یتیم محله حمایت می‌کند و ماهیانه مبلغی را به حساب او واریز می‌نماید.

توجه به خانواده شهدا
یکی از کارهای ویژه و ارزشمند آقای ابراهیمیان توجه به خانواده‌های شهداست و بدین منظور علاوه بر برگزاری دیدار با خانواده شهدا و بررسی مشکلات آن‌ها و تلاش برای حل آن، به ترمیم مزار شهدا نیز می‌پردازد او می‌گوید: یکی از افتخارات من این است که نوکری خانواده شهدا را می‌کنم، مادرشهیدی هست که هیچ کسی را ندارد، من خودم او را همراهی می‌کنم به بیمارستان می‌برم و پیگیر کارهای درمانی‌اش هستم و اینکار واقعا برایم لذت بخش است و خدا را شکر برکات اینکارها را به مراتب در زندگی‌ شخصی خودم نیز بارها و بارها مشاهده کرده‌ام.
او حالا چندی از همکاران نظامی خود را نیز پای کار آورده و ماهانه مبالغی را برای کمک به نیازمندان و برطرف کردن مشکلات مردم از آن‌ها جمع آوری می‌کند تا بتواند مشکلات افراد بیشتری را برطرف نماید.