مهرواره در شهرستان ابوموسی

کمک‌های مؤمنانه و خیرانه به نیازمندان در زمان شیوع کرونا و بعد از تأکیدات رهبری مبنی بر انجام مواسات، شکوه خاصی به خود گرفت و اقشار مختلفی از مردم در راستای کمک به نیازمندان و دستگیری از افراد آسیب دیده از کرونا، به میدان آمدند؛ حجت الاسلام حسنی یکی از همین افراد است که سهم بسیاری در اجرای رزمایش مواسات در منطقه حوزه فعالیت خود داشته است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام شیرزاد حسنی متولد سال ۱۳۵۶ و اهل شهرستان ابوموسی استان هرمزگان است که از سال ۱۳۸۳ در مسجد جامع این شهرستان به عنوان روحانی مستقر فعالیت دارد.
او حدود ۱۸ سال است که در شهرستان‌های مختلف استان هرمزگان از جمله میناب به عنوان امام محله، مستقر و مشغول به فعالیت است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در زمان شیوع کرونا ویروس، در زمینه مواسات و همدلی اقدامات ارزشمندی را پیگیری کرده است و توانسته با راه اندازی کمپین‌های مختلف و جمع آوری کمک‌های مردمی، در چندین مرحله بسته‌های معیشتی تهیه و میان نیازمندان توزیع کند.
او بیش از ۸ ‌مرحله جهت اجرای رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه، فراخوان منتشر کرد و در هر مرحله کمک‌های بسیاری جمع آوری نمود؛ بطوریکه علاوه بر توزیع بسته‌های غذایی به نیازمندان ابوموسی، این بسته‌ها را به دیگر نقاط استان هرمزگان از جمله بشاگرد نیز توزیع کرده است.
این روحانی تلاشگر در ایام کرونا و در زمینه تشویق افراد به رعایت فاصله‌ اجتماعی و مسائل بهداشتی فعالیت چشمگیری را در سطح این شهرستان داشته بطوریکه با آگاه‌سازی‌های انجام شده در گروه های مجازی خود و انجام کارهای تبلیغی، این شهرستان چندین مرتبه در رسانه ملی به عنوان نقطه پاک در کشور معرفی شده و نتیجه عملکرد آن‌ها و توجه مردم این شهرستان به رعایت نکات بهداشتی این بوده که تاکنون شهرستان ابوموسی هیچ بیمار بدحال کرونایی و فوتی ناشی از کرونا نداشته است.
حجت الاسلام حسنی همچنین نسبت به برگزاری مراسمات مختلف در تمامی مناسبت‌های ملی و مذهبی اهتمام ویژه‌ای دارد و در زمان شیوع کرونا نیز همواره سعی در برگزاری نماز جماعت در فضای آزاد و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داشته است.