مهرواره در شهرستان همدان

آقای گازرانی سابقه‌ای سی ساله در زمینه انجام کارهای نیکوکارانه دارد؛ او با اعتبار و اعتمادی که طی این‌سال‌ها میان کاسبان و بازاریان کسب کرده توانسته مجموعه بزرگی را جهت خدمت‌رسانی به نیازمندان و دستگیری از مشکلات آن‌‌ها تشکیل و کارهای ارزشمند بسیاری را انجام دهد.
پیگیری جهت بخشیده شدن ۱۷ میلیاد تومان از اجاره بهای مغازه‌های همدان در روزهای کرونایی، یکی از اقدامات خداپسندانه او می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
احمد گازرانی متولد سال ۱۳۵۲ و عضو هیئت رییسه اتاق اصناف همدان است که با توجه به اعتبار و اعتمادی که میان مردم و اصناف داشت، اقدام به تشکیل مجموعه خیرین جمعیت رضوان امام رضا(ع)، مرکز نیکوکاری اصناف و مجموعه خیرین ترنم کرد تا در زمینه دستگیری از نیازمندان فعالیتی گسترده انجام دهد.
او در زمینه کمک به نیازمندان، گرفتاران و اصنافی که در زمان شیوع کرونا دچار بحران شده بودند، تاکنون فعالیت‌های ارزشمند و چشمگیری انجام داده است.


این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، بخشی از اعتبارات این‌ مجموعه‌ها را صرف تهیه جهیزیه و کمک به درمان بیماران نیازمند و بخشی را نیز صرف تهیه بسته‌های غذایی، نوشت افزار و البسه برای دانش آموزان کم برخوردار می‌کند.


او همچنین در اقدامی ارزشمند و به دلیل آسیب‌هایی که تعطیلات ناشی از کرونا بر اصناف و کسب و کارهای مختلف وارد کرده بود بطوریکه اکثریت مغازه‌های اجاره نشین، توان پرداخت اجاره‌بهای مغازه‌های خود را نیز نداشتند؛ با تشکیل تیمی متشکل از امام جمعه و نهاد‌های مختلف، مالکین مغازه‌ها را دعوت و جلسه‌ای تشکیل داد تا آن‌ها را ترغیب به بخشش اجاره بهای مغازه‌هایشان کند تا بدین وسیله کمی از بار مشکلات کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا بکاهد.
به گفته او اکثریت این افراد با کمترین مقاومتی با این بخشش موافقت کردند و حتی کسانی که مبلغ اجاره بهای مجموع مغازه هایشان رقم چشمگیری می‌شد نیز از این مبلغ برای حمایت از کسب و کارها گذشتند.
او در این راستا می‌گوید: مالکینی بودند که مجموع اجاره بهای مغازه هایشان به رقمی بین ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان می‌رسید که از این رقم گذشتند و حتی در میان آن‌ها فردی بود که اجاره‌بهای کل مغازه‌های پاساژ خود را بخشید که گاهی حتی برای ما نیز این رقم‌ها چشمگیر بود.
با پیگیری‌های این مرد دغدغه‌مند و دیگر اعضای مجموعه، در مجموع حدود ۱۷میلیارد تومان از اجاره بهای مغازه‌ها توسط مالکین بخشیده شد.
آقای گازرانی از سال ۱۳۷۰ و در اوج جوانی با پیوستن به یک مجموعه به انجام کارهای خیر روی آورد؛ اما از سال ۱۳۸۵ به صورت گسترده تر در این زمینه فعالیت کرد و تا به امروز در این مسیر پویا و پابرجا بوده است.
او حمایت‌هایی را نیز از بهبودیافتگان از اعتیاد داشته‌ و در طی سال‌های فعالیت‌ خود ۱۸هزار پرونده را در این زمینه پیگیری کرده و در زمینه کمک به خانواده‌های نیازمند نیز حدود ۷ هزار پرونده در مجموعه او موجود است.
در مجموعه خیرین رضوان امام رضا(ع) حدود ۱۰هزار نفر فعالیت می‌کنند و این مجموعه با اعتباری که دارد در زمینه انجام مساوات و کمک مؤمنانه در زمان بحران کرونا ظرف ۳ساعت موفق به جمع آوری ۳میلیارد تومان از مردم و خیرین شد که کل این مبلغ صرف اجرای این رزمایش شد.