مهرواره در همدان

آقای گازرانی به اتفاق تیم خود، رویه مرسوم در کمک به نیازمندان را تغییر داده و با ایده و طرح خود به حل ریشه‌ای مشکلات آنان پرداخته است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل
، احمد گازرانی متولد سال ۱۳۵۲ و اهل استان همدان است که بعد از نقش آفرینی خود در زمان دفاع مقدس و حضور در جبهه‌های جنگ، حالا همچون رزمنده‌ای دغدغه‌مند در جنگ اقتصادی کشور ایفای نقش می‌کند تا در این شرایط نابه سامان اقتصادی با اقدامات به جا و مؤثر خود باری از دوش مردم بردارد.
او می‌گوید: از ۱۳ سالگی به جبهه رفتم و از همان زمان مسیر زندگی‌ام مسیر ویژه و خاصی شد چراکه با افرادی مواجه شدم که تحت تاثیر آنان قرار گرفتم تا جاییکه اکنون که به عقب برمی‌گردم می‌بینم به لطف خدا بیشتر عمرم را در مسیر خدمت به مردم صرف کرده‌ام.
او اکنون عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف همدان است و با تشکیل تیمی از بازاریان و مدیران همدان، فعالیت گسترده‌ای در زمینه دستگیری از مردم دارد و معتقد است هرچه در این عرصه‌ها کار شود، همچنان جای کار وجود دارد و سال‌ها زمان می‌برد تا در این زمینه به حد مطلوب برسیم.
آقای گازرانی در زمینه اجتماعی به انجام کارهای آموزشی پرداخته چرا که معتقد به حل ریشه‌ای مشکلات است. او در این خصوص توضیح می‌دهد: اشتباه این است که هربار هرگرفتاری به ما مراجعه کرد سعی کردیم با در اختیار گذاشتن پول نقد، کالا و بن خرید مشکل او را به صورت موقتی برطرف کنیم که این نه تنها کارساز نیست، بلکه توقع افراد از نوع کمک‌ به آن‌ها را نیز تحت تاثیر قرار داده، کاری که تیم ما انجام داد تغییر این رویه مرسوم بود، در این راستا ما با هماهنگی با رؤسای اتحادیه‌ها و با رایزنی با صاحبان مشاغل مختلف، امکان آموزش حرفه‌های متنوعی را برای افراد فراهم کردیم تا وارد بازار کار شوند و متخصص کار خود شوند و مشکلاتشان به صورت کلی برطرف شود.
آقای گازرانی و تیم او علاوه بر فراهم کردن امکان آموزش افراد، از کسانی که می‌خواهند برای خود مشاغلی را راه اندازی کنند نیز با پرداخت کمک هزینه‌هایی حمایت می‌کنند.
آن‌ها در نخستین دوره‌ آموزشی که برگزار کردند، موفق به آموزش ۲۰۰ نفر شدند که از این تعداد اکنون ۲۰ استاد کار تربیت شده که کارگاه و مغازه‌هایی را برای خود راه اندازی کرده‌اند و مشغول به فعالیت شده‌اند.
یکی از اقدامات قابل توجه این مرد تلاشگر حمایت از بهبود یافته‌هاست و علاوه بر اینکه آن‌ها را در درمان اعتیاد کمک می‌کند، برای ورود آنان به مشاغل مختلف نیز تلاش می‌کند او می‌گوید: کارگاهی داریم که حدود ۲۰۰ نیرو دارد که از این تعداد، قریب به ۴۰ نفر از بچه‌های بهبود یافته هستند که به آن‌ها آموزش‌های لازم داده شده و وارد کار شد‌ه‌اند و با پشتکار بسیار خوبی مشغول به فعالیت هستند.
آقای گازرانی تنها به انجام اینکارها اکتفا نکرده و در کار نامه او انجام فعالیت‌های جهادی نیز ثبت شده است، او تابستان امسال و بعد از مشکلاتی که در تامین آب شرب بعضی از مناطق همدان ایجاد شد به همراه تیم‌ جهادی خود برای آندسته از خانواده‌هایی که برای تامین آب خود دچار مشکل شده بودند با قرار دادن منبع یا تهیه آب معدنی مشکلات آن‌ها را برطرف و آب شرب آن‌ها را فراهم می‌نمود.
این مرد دغدغه‌مند می‌گوید: ما یک تیم قوی متشکل از ۱۵۰ نفر داریم که به انجام کارهای جهادی می‌پردازیم.
آقای گازرانی اکنون خود نیز صاحب یک فروشگاه با ۴۰ نیروی کار است و فعالیت اقتصادی خوب و پر ثمری را دارد و به همین دلیل سعی دارد دست دیگران را هم بگیرد و با راهنمایی‌های خود آنان را نیز از مشکلاتشان رها سازد.
او به قدری در این زمینه دغدغه‌مند عمل کرده که به گفته خوش بیش از ۷۰ درصد فعالیت روزانه خود را صرف کمک به مردم و برداشتن باری از روی دوش آنان کرده است، آقای گازرانی می‌گوید: وقتی گره‌ای از کار مردم باز می‌کنیم، ده‌ها گره از کارهای خودمان باز می‌شود و من این را به مراتب در زندگی‌ام احساس کرده‌ام و اگرچه کار ما در محدوده کوچکی انجام می‌شود و انسان‌های بزرگتر از ما بسیار زیاد هستند، اما تلاش ما این است که ماهم به سهم خود در این مسیر حرکت کنیم.