حجت الاسلام نگهبانیان با راه اندازی مرکز نیکوکاری شهید کاظمی و گروه جهادی خادم الشهدا اقدامات شایسته ای را در زمینه ارائه خدمات به نیازمندان و اشتغالزایی، انجام داده است.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام مجید نگهبانیان امام بخش رود زرد از توابع رامهرمز استان خوزستان، در تبیین فعالیت های خود در قالب طرح مهرواره محله همدل، گفت: به همت نیروهای جهادی نسبت به ایجاد مرکز نیکوکاری شهید کاظمی اقدام کردیم و بدین وسیله نسبت به جمع آوری کمک برای محرومین و نیازمندان اقدام کردیم.

امام بخش رود زرد رامهرمز خاطرنشان کرد: با آغاز فعالیت مرکز نیکوکاری شهید کاظمی خانواده های نیازمند شناسایی و ۲۰۰ خانواده توسط این مرکز تحت پوشش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در این مرکز نسبت به تهیه سبدهای معیشتی برای خانواده های تحت پوشش اقدام می شود و در کنار این با کمک خیرین بخشی از نیازهای دارویی بیماران نیز برطرف می شود و مابقی نیز با رایزنی های صورت گرفته توسط نهادهای حمایتی جبران می شود.

حجت الاسلام نگهبانیان پیگیری و عملیاتی کردن ۵۸ وام اشتغال را از دیگر فعالیت های خود دانست و گفت: ۵۸ طرح اشتغالزایی در زمینه های تولید قارچ، بلدرچین، زنبور عسل، تعمیرگاه موتور، پرورش مرغ خانگی، گاوداری، تعویض روغنی و… ارائه شد؛ با رایزنی های صورت گرفته با بنیاد برکت توانستیم ۵۸ فقره وام را برای صاحبان طرح نهایی کنیم.

وی ایجاد گروه جهادی خادم الشهدا را یکی از اقدامات مهم برشمرد و گفت: با همت این گروه جهادی به کمک خانواده های نیازمندی رفتیم که منازل آن ها نیاز به تعمیرات ضروری داشت و از این طریق تلاش کردیم تا کمی از آلام این عزیزان بکاهیم.