مهرواره در قائنات

حجت الاسلام علی پور با وجود اینکه رئیس اداره تبلیغات اسلامی قائنات است، دغدغه خدمت به مردم و بهبود کیفیت ارائه خدمات به آن‌ها را دارد و برای محقق شدن این هدف، به صورت مداوم از روستاهای این شهرستان سرکشی دارد و با امامان جماعت آن‌ها به گفت وگو می‌پردازد و تلاش می‌کند تا با کمک این امامان، نیازمندان را شناسایی کند و به آن‌ها خدمات مختلفی را ارائه دهد.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام احمد علی‌پور متولد سال ۱۳۵۴ و اهل شهرستان قائنات استان خراسان جنوبی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی این شهرستان است که نسبت به انجام کارهای خیرخواهانه بسیار دغدغه‌مند است.
او به صورت مداوم به روستاهای مختلف قائنات سرکشی دارد تا از وضعیت امامان روستاها و نوع فعالیت آنان آگاه شود.
این روحانی دغدغه‌مند امامان‌جماعت سطح شهرستان را برای انجام کارهای اجتماعی یاری می‌کند و معتقد است باید علاوه بر اقامه نماز در مساجد طبق شیوه ائمه و معصومین(ع) صرفا به انجام فعالیت‌های تبلیغی اکتفا نشود و دستگیری از نیازمندان و گره گشایی از مشکلات مردم‌ نیز در دستور کار قرار گیرد.
حدود ۳۳ طلبه در روستاهای این شهرستان مستقر و مشغول به فعالیت هستند که او علاوه بر سرکشی فصلی از امامان کلیه روستاهای شهرستان، ماهانه یک جلسه کاربردی را نیز در سازمان با حضور آنان برگزار می‌کند و محور مباحث و مسائل مهم جامعه بررسی و تجربه تبلیغی افراد با یکدیگر به اشتراک گذاشته می‌شود تا تبادل تجربیات و هم افزایی صورت گیرد.


حجت الاسلام علی پور در سرکشی‌های خود تلاش‌ می‌کند به حل مسائلی که امامان در مناطق مختلف با آن روبه رو هستند، بپردازد.
وی علاوه بر این اقدامات، در ماه مبارک رمضان با پیگیری‌های مجدانه خود توانست حدود ۴۰۰ سبد غذایی به ارزش هربسته ۷۰۰ هزار تومان را از طریق آستان قدس رضوی دریافت و از طریق شبکه تبلیغی خود میان محرومین توزیع نماید.
این روحانی تلاشگر همچنین با کمک امامان روستاها به شناسایی افراد کم برخورداری که در روستاها هستند و تحت حمایت هیچ نهادی قرار ندارند، پرداخته تا خدماتی را به آنان ارائه دهد.
حجت الاسلام علی پور هرشب نماز خود را در یکی از مساجد شهر یا روستاهای شهرستان اقامه می‌کند و ضمن بازدید از مساجد مختلف، با امام جماعت آن مسجد و مردم آن منطقه به گپ و گفت می‌پردازد.