تبیین فعالیت های فرهنگی در استان اصفهان

معاون فرهنگی اداره ‌کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: پویش فصل بندگی در قالب ۲۹ طرح فرهنگی و با محوریت طرح تواصی به امید و صبر، در سطح استان اصفهان در حال برگزاری است.

به گزارش دبیرخانه مهرواره‌ی محله همدل؛ حجت‌الاسلام حسین کیانی، معاون فرهنگی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، درباره اهداف برگزاری این پویش، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب، در سخنان خود بر مسئله ایجاد گفتمان امید و صبر در جامعه تـأکید دارند. این پویش با بهره‌گیری از فرمایشات مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی شده و اکنون برنامه‌های فرهنگی آن در ۲۴ شهرستان اصفهان در حال اجراست.

وی ادامه داد: «مهرواره محله همدل» به‌عنوان یکی از طرح‌های شاخص این پویش در راستای ایجاد انگیزه، امید، نشاط و هم‌افزایی بین مردم محله برنامه‌ریزی شده است. در این طرح به دنبال آن هستیم که از ظرفیت مساجد و امامان جماعت مساجد محلات در سراسر استان، در قالب یک پویش سراسری بهره ببریم و تمرکز اصلی را بر احیای ظرفیت‌های عظیم جوانان قرار دهیم تا با ایجاد امید و انگیزه، برخی از مسائل محله‌ها حل شود.
دبیر قرارگاه عملیات ماه مبارک رمضان استان اصفهان، بیان کرد: «طرح مهرواره محله همدل» در راستای حل مشکلات محلات، در ۱۴ محور اقتصادی، اجتماعی، تربیتی، آموزشی، خانواده، مذهبی، زیرساختی، زنان، اخلاق، رسانه و هویت‌بخشی، سبک زندگی و سلامت، حقوقی، گفتمان انقلابی و فرهنگ ایرانی _ اسلامی، فساد و انحراف عملکردی برنامه‌ریزی شده است. علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌ نام در این طرح، عدد یک را به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۷۵ ارسال و پس از دریافت لینک در سامانه ثبت نام کنند.
وی افزود: تا پایان ماه مبارک رمضان هر محله‌ای که بیشترین مشکل خود را با محوریت مسجد و امام جماعت ثبت کند و تا ۲۰ روز بعد از ماه مبارک رمضان نسبت به حل مسئله اقدام کند، پس از ارزیابی توسط کارشناسان، هدایایی در مرحله استانی به آنان اهدا می‌شود و در سطح ملی نیز از طرف ستاد برگزاری «مهرواره محله همدل»، به سه محله برتر، مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به‌طور جداگانه و در راستای حل مسائل محله اهدا می‌شود.
کیانی با بیان اینکه اجرای طرح تواصی سبب ایجاد گفتمان صبر وامید در جامعه خواهد شد، بیان کرد: برای نهادینه کردن این طرح در سطح جامعه، از ظرفیت امام محله و دیگر افراد تأثیرگذار در هر محله بهره‌برداری می‌شود.
به گفته معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، آموزش به مسئولان و هیئت امنای تشکل‌های دینی، برگزاری محفل‌های قرآنی به‌ صورت مجازی، برپایی کارگاه‌ عرفان‌های نوظهور به‌صورت مجازی و برگزاری مسابقات کتابخوانی از جمله برنامه‌های شاخص فرهنگی پویش فصل بندگی است که در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.
وی در خصوص اعزام مبلغ در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: در سال جاری با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی، بیش از ۵۰۰ مبلغ به‌صورت مجازی فعالیت خود را انجام می‌دهند و برخی از گروه‌های جهادی متشکل از طلاب و روحانیون نیز به مناطق محروم اعزام شده‌اند.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری مهر