مهرواره در شهرستان ابوموسی

بدون شک ترویج فرهنگ کتابخوانی در رشد و بالندگی جوامع تأثیر بسزایی دارد و به همین دلیل باید به موضوع کتاب و کتابخوانی توجه ویژه کرد و افراد را نسبت به آن ترغیب و تشویق نمود.
حجت الاسلام حسنی یکی از افرادی است که تلاش و همتی ستودنی در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی دارد که به مناسبت هفته کتاب گفت وگویی با او در این زمینه انجام شده است؛

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام شیرزاد حسنی اهل استان فارس و امام جماعت مسجد جامع شهرستان ابوموسی است که با روش‌های مختلف سعی دارد مردم را به سمت کتاب و کتابخوانی سوق دهد.
او با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان، اقدام به برگزاری مسابقات پیامکی کتابخوانی در زمینه مسائل مذهبی و قرآنی در برهه‌های زمانی مختلف کرده است.


این روحانی تلاشگر اکنون نیز به مناسبت هفته ” کتاب و کتابخوانی ” مسابقات مختلفی را با همکاری مسئول کتابخانه اين شهرستان تدارک دیده و برای جشنواره ملی رضوی و استقبال پرشور مردم این شهرستان از آن در فضای مجازی تبلیغات گسترده‌ای را انجام داده است.
او با کمک نهادهای فرهنگی شهرستان همچون بسیج و با همکاری مخابرات به راه اندازی یک سامانه پیامکی اقدام کرده که بوسیله آن مسابقات کتابخوانی در سطح شهرستان اطلاع رسانی می‌شود و افراد پاسخ‌های خود به سؤالات تستی مسابقات را نیز به این سامانه پیامکی ارسال می‌کنند.
حجت الاسلام حسنی علاوه بر تبلیغ و اطلاع رسانی دقیق، جهت تشویق افراد به شرکت در این مسابقات با کمک نهادهای مختلف شهرستان همچون فرمانداری جوایز نفیسی را در هر مسابقه برای ۱۰ نفر از شرکت کنندگان و برگزیدگان در نظر می‌گیرد.
او همچنین در ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری مسابقات جزءخوانی می‌کند و به صورت روزانه از جزء‌های مختلف سؤالاتی طراحی می‌شود و به شرکت کنندگانی که بیشترین پاسخ درست را ارسال کرده باشند به قید قرعه هدایایی تقدیم می‌شود.
با پیگیری، تلاش‌های مجدانه و اطلاع رسانی گسترده این روحانی فعال و دغدغه‌مند، در هر مسابقه‌ای که برگزار می‌شود بیش از ۲ هزار نفر شرکت می‌کنند.
به گفته حجت الاسلام حسنی، اکثریت کتب‌های این مسابقات را نهاد کتابخانه‌های عمومی معرفی می‌کند و بخشی از کتب این مسابقات بر اساس مناسبت‌های مختلف همچون هفته بسیج، هفته دفاع مقدس، روز ۲۲بهمن و … انتخاب می‌شوند.