مهرواره در شهرستان برخوار

مرد تلاشگری که با برگزاری جشن گلریزان، صندوقی تشکیل داده و توانسته بواسطه آن تعدادی از زندانیان جرایم غیر عمد را از بند زندان رها کند از دیگر اقدامات ارزشمند او کمک به ترک اعتیاد معتادان و تلاش در جهت حل اختلافات خانوادگی افراد بوده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
اصغر فتاحی متولد سال ۱۳۵۱ و اهل شهرستان دولت آباد استان اصفهان است که به ارائه خدمات اجتماعی، فرهنگی و مذهبی در سطح این شهرستان اقدام کرده است.
او حدود ۲۰ سال است که عضو شورای هیئات مذهبی بخش برخوار است و اکنون مسئولیت این شورا را عهده دار است که حدود ۱۲۰ هیئت مذهبی تحت نظارت این شورا قرار دارند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، ارتباط نزدیکی با هیئات دارد و همواره سعی کرده مشکلات هیئات و اختلافات آن‌ها را پیگیری و حل و فصل نماید.
اقدامات این شورا موجب شده که هیئات مذهبی، ارتباط خوبی با یکدیگر داشته و مراسمات مهمی همچون تاسوعا، عاشورا، اربعین و… را به صورت جمعی و با مشارکت کل هیئات و به صورت ویژه و گسترده در سطح شهرستان برگزار‌ نمایند.
اعضای این شورا برنامه‌های عام المنفعه مختلفی را در دستور کار دارند و در مناسبت‌های مذهبی موکب‌های بسیاری را در سطح شهر برپا می‌کنند.
آن‌ها در ماه مبارک رمضان در اقدامی خاص و ارزشمند،
برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد، با برگزاری تعزیه با حضور تعزیه‌خوانان کشوری، مراسم گلریزانی را به پا کردند و از این مراسم استقبال خوبی به عمل آمد و حدود ۴۰۰میلیون تومان برای آزادی زندانیان غیرعمد جمع‌آوری شد.
اعضای این شورا سپس صندوقی را تشکیل دادند و با هماهنگی با ستاد دیه، از این صندوق وام‌هایی به این زندانیان اعطا شد تا با شاکی‌های خود تسویه کنند که از ماه مبارک رمضان تاکنون بالغ بر ۱۰نفر از زندانیان با کمک این صندوق و همراهی ستاد دیه و خیرین آزاد شدند و آزادسازی چند نفر دیگر از آن‌ها نیز در دستور کار قرار دارد.
این مرد تلاشگر علاوه بر کمک به آزادسازی زندانیان، با اخذ رضایت از شاکیان، از زندان رفتن تعدادی از افراد نیز جلوگیری کرده است.
از دیگر اقدامات آقای فتاحی کمک به ترک اعتیاد معتادین است که با این اقدام موجب حل مشکل خانوادگی بسیاری از آن‌ها نیز شده است.
او علاوه بر مهیا کردن هزینه ترک اعتیاد این افراد، آن‌ها را به هیئات مذهبی جذب کرده و در جهت ایجاد شغل برای آن‌ها نیز کوشیده و تعدادی را در شهرداری و کارخانه‌های مختلف مشغول به کار کرده است و حتی برای برخی از آنان خانه رهن کرده و مشکلات خانوادگیشان را نیز برطرف نموده است.
آقای فتاحی از کودکی به‌واسطه فعالیت‌های خیرخواهانه پدرش با این قبیل از کارها آشنا بوده و حالا خانواده‌ او به عنوان خیرین این شهرستان شناخته می‌شوند و او نیز از اقدامات پدر و برادرانش الگو گرفته و روحیه جهادی و فعالیت‌های نیکوکارانه امروز خود را مدیون خانواده‌اش می‌داند.
کمک به تهیه جهیزیه زوجین کم برخوردار ، تهیه سیسمونی برای نیازمندان و کمک به درمان بیماران از دیگر اقدامات او می‌باشد.
او سابقه فعالیت در هلال احمر و بسیج را نیز داراست و حدود ۳۰ سال است که در انجام کارهای خیر مشارکت دارد.
این مرد دغدغه‌مند جلساتی را نیز برای حل مشکلات خانوادگی جوانان برگزار کرده و با رفع مشکلات افرادی که در اوایل زندگی مشترکشان قرار دارند بسیاری از آن‌ها را از تصمیم بر متارکه منصرف کرده است.
او در این راستا سعی در مرتفع کردن مشکلات آن‌ها بویژه در زمینه مالی داشته و برای دختری که به دلیل عدم توانایی مالی خانواده‌اش در تهیه جهیزیه، در آستانه جدایی از همسرش قرار داشت با کمک خیرین جهیزیه فراهم کرد و موجب حل مشکل آن‌ها و تداوم زندگیشان شد.