مهرواره در شهرستان دلیجان

در پی شیوع ویروس کرونا و نیاز بیماران به دستگاه‌های کمک تنفسی، ۵۰ دستگاه کپسول اکسیژن توسط مرکز خیریه فاطمه الزهرا(س) خریداری و به صورت شبانه‌روزی و به عنوان امانت در اختیار بیماران قرار داده شد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
سید رضا جلالی متولد سال ۱۳۵۱ و اهل شهرستان دلیجان استان مرکزی و جزو هیئت امنای مرکز خیریه حضرت فاطمه الزهرا (س) است که با هدف خدمت‌رسانی به مردم به انجام کارهای خیرخواهانه اقدام کرده است.

او که به شدت دغدغه سلامتی و معیشت مردم را دارد پس از شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن شرایط اقتصادی نامناسب کشور، وقتی با سوء استفاده برخی از افراد از این شرایط بحرانی مواجه می‌شود که بابت اجاره کپسول اکسیژن از مردم هزینه‌های هنگفتی را دریافت می‌کنند، اقدام به خرید ۵۰ عدد دستگاه کپسول اکسیژن و ۵ عدد دستگاه اکسیژن ساز برقی می‌کند و آن را به صورت شبانه روزی و رایگان در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌دهد.
این مرد دلسوز حدود ۴ سال است که به صورت رسمی در مرکز خیریه فاطمه الزهرا(س) فعالیت دارد و در طی این‌سال‌ها تلاش‌های ارزشمندی در جهت یاری رساندن به نیازمندان در زمینه‌های مختلفی همچون درمانی، تأمین جهیزیه و تهیه خوراک و پوشاک داشته است.
یکی از اقدامات هیئت امنای اين مرکز خیریه همواره حل دائمی مشکلات افراد از طریق ایجاد اشتغال برای آن‌ها بوده است که در این راستا اگرچه افراد نیازمند را به صورت موقتی تحت پوشش مرکز قرار می‌دهند و تا مدتی اقلام ضروری زندگی آن‌ها را تأمین می‌کنند اما سپس با استفاده از ظرفیت شهرستان صنعتی خود و با رایزنی با شرکت‌های مختلف، افراد جویای کار را به آن‌ها معرفی و در آنجا مشغول به کار می‌کنند.
تاکنون با همت اعضای فعال این مرکز، تعداد بسیاری از افراد بیکار، در این شرکت‌ها مشغول به کار شده‌اند و به منبع درآمدی برای گذراندن زندگی خود دست یافته‌اند.

این مرکز برای انجام فعالیت‌های نوع دوستانه، از ارگان و نهادهای دولتی اعتباری دریافت نمی‌کند بلکه در کنار حمایت و مشارکت خیرین با فراهم کردن تعدادی سطل زباله بازیافت، و تحویل آن‌‌ها به یک هزار و ۵۰۰ خانواده، به جمع آوری مواد قابل بازیافت و فروش یکجای این اقلام اقدام کرده‌اند تا بوسیله اینکار منبع درآمدی برای پیشبرد فعالیت‌های مرکز ایجاد کرده باشند.

توزیع بسته‌های غذایی، تأمین کمک هزینه درمان و داروی بیماران، توزیع بسته های لوازم التحریر و اهدای کمک هزینه معیشت از دیگر خدماتی است که این مرکز به نیازمندان ارائه می‌دهد.