مهرواره در دلیجان

آقای جلالی از جانبازان پرتلاشی است که پس از ادای دین خود در جبهه‌های حق علیه باطل و دفاع از این مرز و بوم، همچنان نسبت به مردم کشورش دغدغه‌مند است و با روحیه‌ای جهادی برای کمک به بیماران نیازمند و بی بضاعت تلاش می‌کند. او طی دوسال اخیر حدود ۳۶ اکیپ درمانی به مناطق محروم اعزام کرده است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
سید رضا جلالی متولد سال ۱۳۵۱ و اهل شهرستان دلیجان استان مرکزی و مسئول بسیج جامعه پزشکی و مسئول مرکز خیریه فاطمه الزهرا(س) این شهرستان است که در زمینه درمان و خدمت‌رسانی به بیماران، اقدامات قابل توجهی داشته و عمده فعالیت مؤسسه خود را به اینکار اختصاص داده است.
او برادر شهید سید نظام جلالی است و خودش هم جانباز و معلول جسمی و حرکتی است و همین موجب شده به درک بهتری از وضعیت بیماران برسد و در تلاش برای رفع مشکلات آن‌ها باشد.
این مرد دغدغه‌مند به تهیه لوازم پزشکی می‌پردازد و آن‌ها را به صورت امانات در اختیار بیماران نیازمند قرار می‌دهد و از سال ۱۴۰۰ تاکنون ۱۰ عدد ولیچر ، ۸ عدد تشک مواج، ۱۵ عدد عصای زیر بغل و ۴ دستگاه تخت بیمار خریداری و در اختیار بیماران بسیاری قرار داده است.
وی علاوه بر این از سال ۱۴۰۰ تاکنون حدود ۸۰ میلیون تومان صرف هزینه درمان بیماران بی‌بضاعت و ۳۵میلیون تومان نیز صرف هزینه داروی بیماران کرده است.
آقای جلالی همچنین در همین مدت ۳۶ اکیپ درمانی به مناطق محروم اعزام کرده که این اکیپ متشکل از پزشکان عمومی و متخصص و تکنسین فوریت‌های پزشکی است که با هماهنگی با مراکز بهداشت مناطق به ویزیت رایگان بیماران اقدام می‌کنند و داروهای لازم را به صورت رایگان در اختیار آنان قرار می‌دهند.
عمده فعالیت مؤسسه آقای جلالی در زمینه درمان و کمک به بیماران نیازمند است؛ مؤسسه‌ای که سال ۹۷ آن را تأسیس کرده و بعد از بررسی کامل تیم تحقیقات و احصا نیازمندان واقعی کار این مؤسسه به صورت جدی آغاز شده است.


او در کنار این مرکز خیریه یک مجموعه فرهنگی را نیز راه اندازی کرده که به فعالیت‌های فرهنگی مختلفی می‌پردازند و هیئتی را نیز تشکیل داده که از ابتدای ماه محرم تا آخر ماه صفر هرشب با هماهنگی با خانواده شهدا با یکی از این خانواده‌ها دیدار دارند و در این دیدار مراسم زیارت عاشورا را نیز برگزار می‌کنند.
آقای جلالی در ایام اربعین نیز گروهی را از مؤسسه برای تعمیر عصای زائران سالمند به عراق اعزام می‌کند که اینکار او نیز مورد استقبال زائرین قرار گرفته است همچنین در همین مدت به موکب‌هایی که در مهران، نجف و کربلا برپا می‌شوند و به نام فاطمه الزهرا (س) و شهید سلیمانی مزین هستند کمک‌هایی به صورت نقدی می‌کند.
او می‌گوید: عشق به اهل بیت(س) ما را به این راه کشانده ضمن اینکه خدمت به مردم از وصایای مورد تاکید والدینم نیز می‌باشد و امیدوارم همیشه در این مسیر ثابت قدم باشم.