مهرواره در شهرستان دامغان

روحانی پرتلاشی که به حل اختلافات اهالی یک روستا اقدام کرده و فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی مختلفی را در این روستا انجام داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمد علی‌حکیمی راد در سال ۱۳۶۳ در شهرستان شاهرود از توابع استان سمنان متولد شد و اکنون در یکی از روستاهای شهرستان دامغان به خدمت رسانی به مردم مشغول شده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، یک سال و نیم است که در این روستا فعالیت دارد و اختلافات اهالی بر سر تعارض منافعی که گاهی در باغات پسته آن‌ها رخ می‌دهد را از مشکلات اساسی این روستا می‌داند و در این مدت سعی بسیاری در رفع تنازع و اختلافات آن‌ها داشته و انجام اینکار را در اولویت امور خود قرار داده است.
به گفته او این مسئله به حدی در روستا جدی بود که گاهی حتی اهالی آن در مسجد بر سر آن با یکدیگر نزاع می‌کردند اما اکنون با تلاش‌ و هشیاری این روحانی فعال، دعوا و درگیری‌ها کمرنگ شده و فضای صلح و دوستی در روستا حاکم شده است.حل اختلافات میان دو خانواده پس از سال‌ها
این روحانی تلاشگر در ابتدا اقدام به حل اختلافات میان دو خانواده‌ای می‌کند که فرزند یکی از آن‌ها به دلیل استفاده از مواد مخدر صنعتی، یکی از اعضای خانواده همسایه را با اسلحه شکاری به قتل می‌رساند و بعد از اینکار خودش نیز اقدام به خودکشی می‌کند.
این اتفاق منجر به درگیری شدید خانواده قاتل و مقتول می‌شود تا جاییکه اقوام آن‌ها نیز وارد این درگیری می‌شوند.
او با هیئت امنای مسجد، شورا و دهیاری جلسه‌ای تشکیل می‌دهد و صحبت هایی با این دو خانواده انجام می‌دهند و آن ها را مجاب می‌کنند که به این نزاع ها پایان دهند و در این راستا موفق می‌شوند اختلافات میان آن‌ها را حل و فصل کنند و با توجه به اینکه اینکار در ماه مبارک رمضان انجام شد و افراد تحت تأثیر معنویات این ماه قرار داشتند توانست تأثیرگذاری خوبی در افراد داشته باشد.
به گفته حجت الاسلام حکیمی راد حالا بعد از گذر چند ماه از این جریان این مسئله به طور کلی حل و فصل شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
این روحانی پرتلاش یکی از معضلات این منطقه را استفاده برخی از جوانان آن، از مواد مخدر صنعتی اعلام می‌کند و در تلاش برای حل این مشکل است و تاکنون جلساتی را نیز در این زمینه برگزار کرده است.

توجه به تفریح کودکان و نوجوانان و انجام کارهای فرهنگی مختلف
او همچنین در این روستا به انجام فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی برای نوجوانان اقدام کرده و از آنجایی که به این روستا به دلیل جمعیت کم پایگاه بسیج تعلق نمی‌گیرد در تلاش و پیگیری از سپاه برای تشکیل پایگاه بسیج در این منطقه است.
این روحانی دغدغه‌مند همچنین در زمان شیوع کرونا سعی داشته همواره مسجد را به محیطی امن برای مردم تبدیل کند که بدون دغدغه در مراسمات آن حضور داشته باشند و در این خصوص نیز با هزینه شخصی خود اقدام به تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده کرده و افراد را همواره ملزم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در مسجد کرده است.

پذیرایی از زوار امام رضا(ع) در ۲۸صفر
این شرکت کننده در نخستین مهرواره محله همدل در اواخر ماه صفر نیز برای زائرین و مسافرینی که به سمت مشهد روانه بودند در کنار جاده این مسیر، چندین دیگ حلیم و آش، صبحانه و ناهار آماده و میان مردمی که روانه زیارت علی ابن موسی الرضا(ع) بودند توزیع نمود.