مهرواره در شهرستان چالدران

وقتی سرت برای انجام کارهای خیر درد می‌کند، دیگر فرقی نمی‌کند که جوان کدام دهه و یا اهل کدام نقطه از ایران باشی، چرا که در هر شرایطی آستین همت بالا می‌زنی تا گره‌‌ای اگرچه کوچک از مشکلات مردم بگشایی.

به گزارش مهرواره محله همدل،
رضا زینالی متولد سال ۱۳۷۳ و اهل شهرستان چالدران استان آذربایجان غربی و از منتخبین شهرستانی مهرواره محله همدل است که در طی یکسال اخیر با هدف محرومیت زدایی فعالیت‌های نیکوکارانه ارزشمندی را انجام داده است.
او در سال ۱۴۰۰ یک مرکز نیکوکاری راه اندازی می‌کند که این مرکز در همین مدت کوتاه، فعالیت‌های خیرخواهانه متنوعی را ارائه داده است.
تهیه ۴سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی به صورت ماهانه و اعزام نیازمندان در قالب دو کاروان زیارتی به مشهدالرضا (ع) از جمله اقدامات این مرکز در طی یکسال اخیر می‌باشد.
آقای زینالی از سال ۱۳۹۴ در هیئت علمداران شهدا فعالیت دارد که در ابتدا یک گروه جهادی از اعضای این هیئت تشکیل می‌دهد که به شناسایی نیازمندان، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، ساخت و تعمیر منازل محرومان و توزیع بسته‌های غذایی می‌پردازند و حالا با راه اندازی این مرکز تصمیم دارند خدمات بیشتر و بهتری را به افراد کم برخوردار ارائه دهند.
آن‌ها عمده منابع لازم برای پیشبرد فعالیت‌هایشان را از طریق خیرین و مشارکت اعضای هیئت جذب می‌کنند و کلیه فعالیت‌هایشان را به صورت مستند ثبت می‌کنند و در اکثر مواقع از حضور و مشارکت خیرین نیز در پیشبرد فعالیت‌ها بهره می‌گیرند و مجموع همین موارد موجب جلب اعتماد مردم برای مشارکت بیشتر با فعالیت‌های این مجموعه شده است.
آقای زینالی می‌گوید: بخش عمده‌ای از زمان خودم را صرف انجام کارهای خیر کرده‌ام و با عشقی سرشار به دستگیری از مشکلات مردم می‌پردازم و اینکار نه تنها زندگی‌ام را مختل نکرده، بلکه به آن برکت مادی و معنوی بسیاری نیز بخشیده است.
به همت این جوان پرتلاش در اولین شب از لیالی قدر ماه مبارک رمضان امسال، ۶۰۰ پرس غذا برای وعده افطاری طبخ شد و میان نیازمندان توزیع گردید.
توزیع حدود ۱۰۰بسته غذایی میان نیازمندان در این ماه مبارک از دیگر اقدامات اخیر آن‌ها می‌باشد.