مهرواره در شهرستان بشرویه

حجت الاسلام اکبرزاده با راه اندازی انجمن حمایت از بیماران خاص، خدمات ارزشمندی را برای بیماران نیازمند پیگیری کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمد اکبر زاده مقدم متولد سال ۱۳۴۵ و اهل شهرستان بشرویه استان خراسان جنوبی و دارای مدرک سطح سه حوزوی و امام جماعت مسجد حضرت موسی بن جعفر(ع) است که به انجام فعالیت‌های نیکوکارانه اقدام کرده است.
او در این مسجد به حل مسائل خانوادگی، اقتصادی و مشکلات درمانی بیماران پرداخته و در حد توان سعی در رفع مشکلات افراد داشته است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در زمینه تأمین جهیزیه برای زوجین بی بضاعت نیز کوشیده و با جمع آوری اقلام اضافه افراد، توانسته بخشی از جهیزیه آن‌ها را تأمین و به صورت پنهانی و آبرومندانه در اختیار آنان قرار دهد.
او علاوه بر این، ۵ سری جهیزیه کامل برای زوج‌های کم برخوردار در روستاهای محروم تهیه و میان آن‌ها توزیع نموده است و در زمینه تأمین دارو برای بیماران خاص و مزمن نیز تلاش‌های ارزشمندی کرده است.
این روحانی فعال همچنین انجمن حمایت از بیماران خاص را تأسیس نموده که علاوه بر پوشش اهالی محله، به بیماران کل شهرستان نیز بوسیله این انجمن، خدماتی ارائه می‌دهد.
وی همچنین با رایزنی با پزشکان، پرستاران و متخصصین توانست آن‌ها را به پذیرش رایگان بیماران نیازمند ترغیب کند و مکان‌هایی برای اسکان بیمارانی که به منظور انجام کارهای درمانی به مشهد سفر می‌کردند، فراهم نمود تا در آنجا مستقر و پیگیر کارهای درمانی خود شوند.
این روحانی تلاشگر‌ افزون بر این، برای پرکردن اوقات فراغت نوجوانان با پیگیری از اداره ورزش و جوانان شهرستان توانست امکانات ورزشی از قبیل میز تنیس و…فراهم کند و با اعلام یک فراخوان، به جمع آوری کتاب دینی، مذهبی، آموزشی و…اقدام کرد و از این طرح او استقبال خوبی به عمل آمد؛ بطوریکه توانست با دسته‌بندی کتب، کتابخانه‌ای را در مسجد راه اندازی نماید.


یکی از ابتکارهای جالب توجه حجت الاسلام اکبر زاده، جمع آوری چادر‌های آسیب دیده بانوان بود که در این راستا ۷۰۰ چادر بانوان که بلااستفاده بودند، تحویل مسجد داده شد و بانوان خیاط محله دعوت شدند تا در داخل مسجد، این چادرها را تبدیل به پرچم‌های عزا برای محرم کنند.
در این اقدام خلاقانه بیش از ۱۴۰۰ پرچم آماده شد و بین خانواده‌ها، تعدادی از مدارس و مغازه‌ها توزیع شد تا از روز اول محرم پرچم عزا را به پا کنند که اینکار جلوه بسیار زیبا و دل نشینی در سطح محله ایجاد کرد.
حجت الاسلام اکبرزاده در این‌باره می‌گوید: امسال از این طرح ما در سازمان تبلیغات استقبال شد و تحت عنوان “چادر مادر من، پرچم عزای حسین” از آن استفاده شد و انجام این اقدام مجدد توسط دیگر افراد انجام گرفت.
توزیع کمک‌های مؤمنانه به افراد نیازمند، راه اندازی کانون فرهنگی هنری و راه انداری گروه سرودی از نوجوانان از دیگر فعالیت‌های این روحانی می‌باشد که منابع تمامی این فعالیت‌ها بدون حمایت هیچ ارگانی و صرفا با جمع آوری کمک‌های مردمی فراهم شده است.