مهرواره در شهرستان بجنورد

بدون شک یکی از ضرورت‌های زندگی دانش آموزان در شرایط فعلی، مهیا کردن امکانات لازم برای بهره گیری از آموزش‌های مجازی است اما مناطقی هستند که از حداقل‌ترین امکانات لازم برای بهره گیری از این آموزش‌ها بی بهره می‌باشند.
حجت الاسلام طاهری‌فر سعی کرده در حد توان برای رفع مشکلات دانش آموزان مناطق محروم و جهت برقراری عدالت آموزشی، تلاش‌هایی را داشته باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام علی اصغر طاهری‌فر متولد سال ۱۳۶۱ و اهل شهرستان بجنورد استان خراسان شمالی است که اکنون در یکی از مناطق حاشیه شهر فعالیت دارد.
او در این منطقه حاشیه نشین و محروم، که اهالی آن بویژه دانش آموزان از مشکل آنتن‌دهی اینترنت رنج می‌بردند و برای برخورداری از اینترنت ناچار بودند که به مناطق دیگر شهر مراجعه کنند با پیگیری‌های مداوم و هماهنگی با شرکت‌های مربوطه توانست دکل‌هایی را جانمایی و نصب کند تا دانش آموزان این محله از آموزش‌های آنلاین بی‌بهره نمانند.

این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل همچنین اقدام به تهیه و توزیع بسته های معیشتی و توزیع غذای گرم میان نیازمندان کرده است و به برگزاری کلاس‌های خیاطی رایگان نیز اقدام کرده است.

او تلاش‌هایی در جهت راه اندازی مجدد مشاغل خانگی آسیب دیده همچون تولید و پرورش قارچ، کارگاه خیاطی و تعمیر دستگاه جوجه کشی داشته است تا خانواده‌ها منابع درآمدی خود را از دست ندهند.

این روحانی فعال به همراه همسرش در زمینه انجام کارهای فرهنگی نیز فعالیت دارند و کلاس‌های قرآن، حلقه صالحین و حلقه‌های بصیرتی را به صورت هفتگی برای آقایان و بانوان و برای رده‌های سنی مختلف برگزار می‌کنند.
همسر حجت الاسلام طاهری‌فر از جمله بانوان فعالی است که پابه پای همسرش در جهت انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی تلاش می‌کند و در زمینه شناسایی افراد نیازمند نیز تلاش‌های بسیاری داشته است.
این زوج دغدغه‌مند بیشتر منابع لازم برای انجام فعالیت‌هایشان را از طریق مشارکت‌های مردمی جذب می‌کنند و در راستای علل انجام اقدامات خیرخواهانه و کمک رسانی به نیازمندان می‌گویند: شرایط اقتصادی به گونه ای است که گرانی‌ها به زندگی ماهم فشار آورده و ما نیز همچون مردم با سختی‌های بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنیم و همین مسئله موجب شده مشکلات مردم را به خوبی درک کنیم و برای حل آن‌ها دغدغه داشته باشیم.