مهرواره در بردسیر

بانویی که برای خدمت‌رسانی، به یک کار و یک قشر خاص بسنده نکرده و برای کودکان ۳ ساله تا سالمندان بالای ۷۰ سال برنامه دارد؛ او دغدغه‌مندی برای خدمت به مردم را از الطاف الهی می‌داند و شکرگزار خداوند برای داشتن چنین نعمت بزرگی است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
ماه افروز بشنام متولد سال ۱۳۵۷ از خطه بردسیر کرمان و طلبه سطح دو حوزوی است که به صورت خودجوش برای خدمت‌رسانی به مردم با دل و جان فعالیت می‌کند.
او مدت‌هاست که در کنار امور خانه‌داری، وارد اجتماع شده و با تمام وجود‌ برای خدمت‌رسانی به مردم تلاش می‌کند و سعی کرده هم در امور منزل و هم در اجتماع مفید و موفق باشد.
خانم بشنام می‌گوید: کارهای ما تمامی ندارد و امیدوارم هیچ وقت از انجام چنین کارهایی خسته و دلسرد نشوم؛ من اینکارها را با تمام وجودم انجام می‌دهم و خداراشاکرم که مرا در این مسیر ارزشمند قرار داده است؛ چرا که می‌توانستم در همین لحظه انسانی باشم که فایده‌ای برای مردم ندارد یا بلکه برای مردم ضرر هم داشته باشد، اما به لطف خداوند در این مسیر قرار گرفته‌ام.
او برای خدمت‌رسانی به یک کار و یک قشر خاص بسنده نکرده و برای کودکان ۳ ساله تا سالمندان بالای ۶۰،۷۰ سال برنامه دارد و خودش را وقف زندگی آنان کرده است.
این بانوی پرتلاش می‌گوید: تاجابیکه بتوانم پای درد و دل افراد می‌نشینم، با مشاهده زندگی بعضی از افراد، حالم برای مدتی گرفته می‌شود اما همینکه مردم با صحبت کردن با من احساس آرامش و سبکی می‌کنند، نعمت بزرگی است.
او از جمله منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل است که همچنان بر انجام کارهای نوع‌دوستانه خود مداومت داشته و به گفته خودش بنا دارد تا پای جان در این مسیر کام بردارد.
این بانوی دغدغه‌مند همچنین عنوان کرد: در هر حیطه‌ای که احساس کنم کاری روی زمین مانده ورود میکنم و در حد توان برای انجام گرفتن آن کار تلاش می‌کنم.


او برای بچه های ۳ تا ۶ ساله کلاس حفظ قرآن، نقاشی، قصه گویی و بازی‌های مختلف برگزار می‌کند، بدون اینکه ریالی از آن‌ها دریافت کند که در این خصوص می‌گوید: اینکارها حتی یک ریال سود مادی برای من ندارد؛ اما تا دلتان بخواهد برایم سرشار از سود معنوی است؛ چراکه مرا به هدف و غایت‌هایم نزدیک‌تر می‌کند.
این بانوی فعال همچنین بچه‌های دبستانی دختر و پسر را تقسیم بندی کرده و برنامه‌های خاصی را برای نشاط، فکر و خلاقیت هریک از آن‌ها تدارک دیده است و تلاش می‌کند با اینکارها بچه‌ها را به حدی درگیر کند که ذهنشان سمت آسیب‌های جامعه نرود.
او همچنین برنامه‌هایی را برای بانوان دارد؛ مثلا از ابتدا تا انتهای ماه مبارک رمضان و در هر ۳۰ روز این ماه برنامه‌های متنوعی از جمله برگزاری مسابقات، ختم قرآن، تفسیر، کارگاه‌های راهکارهای زندگی موفق، بیان شاه کلیدهای قرآن در زندگی، مباحث ازدواج، آسیب های اجتماعی را داشته است.


خانم بشنام افزون بر این در نیمه ماه مبارک رمضان، جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) را برگزار کرد و برگزاری جشن تکلیف برای دختران، برگزاری جشن تولد مفصل برای ایتام و تهیه ۳۰ بسته غذایی به ارزش هر بسته یک میلیون تومان از دیگر فعالیت‌های اخیر او می‌باشد.
او اخیرا با جمع آوری کودکان و نوجوانان دختر و پسر از سن ۳ تا ۱۸ سال، گروه سرود بزرگی را جهت اجرای سرود “سلام فرمانده” در سطخ شهرستان تشکیل داد و با تمرین مداوم و یکماهه با آنان توانست این سرود را با انسجام و نظم قابل توجهی در ۲۶ خرداد ماه، بر سر مزار سردار سلیمانی اجرا کنند که سرود آنان در سایت گردشگری شهرستان نیز منتشر شده است.