مهرواره در بندرلنگه

برخی از افراد سعی و تلاش بسیاری در رفع نیازمندی‌ها و رسیدگی به حال مستضعفان و برطرف کردن احتیاجات آنان دارند و این روحیه را از توفیقات و نعمات الهی می‌دانند و شکرگزار آن هستند؛ چنین افرادی از هر فرصتی برای پرداختن به اینکار خداپسندانه بهره می‌گیرند.
حجت الاسلام عنایتی یکی از همین افراد است که هدفش فقط خدمت‌رسانی به مردم است و به صور گوناگون در راستای دست یابی به این هدف تلاش می‌کند؛ مهمترین اقدام او در تابستان، تهیه کولر و یخچال برای خانواده‌های نیازمند می‌باشد.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام حسن عنایتی متولد سال ۱۳۶۵ و اهل شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان و یکی از اعضای ستاد اربعین این شهرستان است که تا قبل از همکاری با این ستاد، به صورت خودجوش و به تنهایی در راستای دستگیری از نیازمندان تلاش می‌کرد.
او از سال ۱۴۰۰ با پیوستن به ستاد اربعین شهرستان و با همکاری آنان در زمینه‌های مختلف اعم از فرهنگی، معیشتی و عمرانی، خدماتی را به نیازمندان ارائه می‌دهد.
تعمیر منازل مسکونی نیازمندان و کمک به درمان بیماران بی‌بضاعت از اقداماتی است که توسط حجت الاسلام عنایتی و با همکاری اعضای این ستاد در طی یکسال اخیر انجام گرفته است.
آن‌ها همچنین به توزیع بسته‌های کمک معیشتی میان خانوارهای کم برخوردار اقدام کرده‌اند و در مناسبت‌های مختلف نیز به طبخ غذای گرم و توزیع آن میان اقشار کم درآمد می‌پردازند.
این روحانی تلاشگر فعالیت تبلیغی خود را از سال ۱۳۹۲ در مدارس آغاز کرده و با وجود اینکه اکنون نیز در مسجد خاصی فعالیت ندارد، اما با تعدادی از مساجد همکاری نسبتا خوبی دارد.
او در خصوص نحوه روی آوردن به انجام کارهای نیکوکارانه گفت: من در مدرسه فعالیت تبلیغی داشتم و مدرسه بانیان خیری داشت که با آن‌ها ارتباط برقرار کردم و از طریق آن‌ها توانستم انجام کارهای خیر را شروع کنم؛ چرا که بواسطه لباسم مردم به من مراجعه بسیاری داشتند و مشکلات خود را مطرح می‌کردند و من با هماهنگی همین خیرین منابعی را دریافت و به مردم کمک می‌کردم.
حجت الاسلام عنایتی افزود: هدفم از انجام این کارها فقط رضایت خداست و تلاش می‌کنم تا گوشه‌ای از مشکلات خانواده‌های نیازمند را برطرف نمایم.
او همچنین گروهی را در فضای مجازی تشکیل داده و تعدادی از افراد را عضو این گروه کرده است که این افراد به صورت ماهانه مبالغی را جهت کمک به مستمندان پرداخت می‌کنند.
این روحانی فعال افزون بر این به تهیه کالاهای ضروری برای افراد کم برخوردار نیز می‌پردازد و به تازگی اقلامی همچون یخچال و کولر را به خانواده‌های نیازمند تحویل داده‌ است.
انجام کارهای فرهنگی همچون برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع پک‌های فرهنگی نیز از کارهای مداوم حجت الاسلام عنایتی است که در اکثر مناسبت‌های مذهبی با همت و تلاش او انجام می‌شود.