مهرواره در شهرستان عجب‌شیر

زوج طلبه‌ای که به انجام کارهای نوع دوستانه می‌پردازند و انجام فعالیت‌های خیرخواهانه را وظیفه انسانی خود می‌دانند و با عشقی سرشار در این مسیر گام برمی‌دارند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
اکرم ساعی متولد سال ۱۳۵۸ و اهل شهرستان مراغه و دارای مدرک سطح دو حوزوی است که اکنون در شهرستان عجب شیر استان آذربایجان شرقی مشغول به فعالیت است.
او با هدف محرومیت‌زدایی به دستگیری از مشکلات نیازمندان اقدام کرده است و تنها در طی یکسال اخیر دو سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند تهیه نموده و در وفات حضرت خدیجه(س) نیز ۳۵ کیلوگرم گوشت در میان ۲۵ خانواده‌های بی‌بضاعت توزیع کرده است.
این بانوی تلاشگر همچنین در نیمه شعبان و سالروز ولادت امام زمان(عج) گوسفندی را قربانی کرد و همراه با بسته‌های معیشتی عیدانه شامل آجیل، شیرینی و شکلات میان خانوارهای کم برخوردار توزیع نمود.
طبخ غذای گرم در میلاد امام علی(ع) و توزیع آن میان نیازمندان و تأمین هزینه دارو و درمان کودکان از دیگر اقدامات او می‌باشد.
خانم ساعی افزون بر این به اجرای طرحی پرداخته که در آن به نیازمندانی که مایل به برگزاری مجالس روضه در منازلشان هستند،‌ اما توانایی مالی آن را ندارند کمک می‌شود تا مراسمی را در منزل خود برگزار نمایند.
همسر خانم ساعی امام‌جماعت مسجد امام صادق (ع) این شهرستان است و کلیه فعالیت‌های این بانوی فعال نیز مسجد محور است و در همین مسجد انجام می‌گیرد.
او در خصوص علت روی آوردن به انجام کارهای خیرخواهانه گفت: من همیشه آرزو داشتم که از نظر مالی این توانایی را داشته باشم که بتوانم به نیازمندان کمک کنم و بعد از طلبگی به صورت جدی به اینکار پرداختم.
این بانوی دلسوز با کمک و همراهی همسرش حجت الاسلام حسین مقدسی، فعالیت‌های خود را پیش‌ می‌برد و حدود ده سال است که در کنار همسرش در شهرستان عجب شیر فعالیت دارند.
خانم ساعی می‌گوید: اولویت اول من و همسرم رفع گرفتاری مردم و رسیدگی به امورات آن‌ها می‌باشد و سپس به امور منزل خود رسیدگی می‌کنیم.
وی افزود: همسرم در امور منزل مرا همراهی می‌کند و اگر مساعدت‌های ایشان نبود، شاید قادر نبودم که به صورت همزمان به زندگی شخصی و فعالیت‌های اجتماعی خود رسیدگی کنم.
این زوج طلبه در روز میلاد حضرت زهرا(س) برای خانواده‌های روحانیون و بانوان شریکه الامام شهرستان، مراسمی را به صرف شام تدارک دیدند و بدین وسیله از این بانوان فعال و دغدغه‌مند در روز گرامیداشت مقام زن تجلیل نمودند.
دغدغه کنونی او و همسرش راه اندازی صندوق قرض الحسنه‌ای است تا بوسیله آن بتوانند به حل مشکلات بیشتری از مردم اقدام نمایند.