مهرواره در آوج

حاج آقای شهبازی وقتی برای تبلیغ به یکی از دهستان‌های شهرستان آوج آمد به شناسایی مشکلات اصلی این منطقه پرداخت تا آن‌ها را مرتفع سازد.
او می‌گوید: شهرستان آوج از مناطق کم برخوردار است و امکانات رفاهی اندکی دارد؛ در این شهرستان پزشک متخصص وجود ندارد و افراد برای مراجعه به پزشک ناچارند هزینه بسیاری را صرف رفت و آمد به مرکز استان داشته باشند.
اما حالا به لطف و همت این روحانی دغدغه‌مند گروه جهادی سیدالشهدا(ع) متشکل از پزشکان متخصص، پزشکان عمومی و …تشکیل شده تا در زمان‌هایی خاص به ویزیت رایگان اهالی این منطقه بپردازند.

به گزارش مهرواره محله همدل
، حجت الاسلام موسی شهبازی متولد سال ۱۳۶۲ و از منتخبین نخستین مهرواره محله همدل است که ۸ سال است که به انجام فعالیت‌های تبلیغی مشغول است و حدود ۴ سال است که خالصانه در دهستان نیریج شهرستان آوج فعالیت می‌کند.
دهستانی که شامل چند روستا است و حجت الاسلام شهبازی در روستای اروان این منطقه ساکن و در حال خدمت رسانی به مجموع این روستاها می‌باشد و پیش نماز مسجد امام زمان (عج) این منطقه است.
حجت الاسلام شهبازی در اولین اقدام خود به شناسایی تک تک خانواده‌های روستا پرداخته و آن‌ها را براساس مشکلاتشان اولویت بندی کرده است و خدمات مختلفی را به هریک از آن‌ها جهت رفع مشکلاتشان ارائه داده است.

پیگیری برای رفع مشکل کم آبی منطقه

این روحانی تلاشگر در یکسال اخیر همچون گذشته در کنار انجام فعالیت‌های تبلیغی به انجام کارهای خیرخواهانه نیز پرداخته و در این مدت اقدامات مختلفی را انجام داده است که یکی از کارهای مهم او، پیگیری برای رفع مشکل کمبود آب این منطقه است که در این راستا با کمک خیرین زمینی را تهیه می‌کند و با استفاده از منابع دولتی به ساخت منبعی بزرگ اقدام می‌کند تا بوسیله آن این مشکل برطرف شود که اکنون نیمی از مراحل ایجاد این منبع انجام شده است.
این روحانی دغدغه‌مند همچنین برای خانه‌های اهالی این منطقه که در زمین‌های اوقافی ساخته شده بود و فاقد سند بود با پیگیری از اوقاف توانست سند دریافت کند و اکنون مالکان حدود ۵۰ درصد از این خانه‌ها صاحب سند شده‌اند.از کمک به ترک اعتیاد افراد تا جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان نیازمند

او در زمینه اعتیاد نیز تنها در سه ماهه اخیر حدود ۱۰ نفر را از طریق کمپ‌های خانگی از این آسیب نجات داده است.
تهیه تبلت برای ۸ دانش آموز نیازمند، ساخت خانه برای نیازمندان، حل مشکل اینترنت منطقه و روستاهای اطراف از طریق پیگیری از نماینده مجلس شهرستان، تهیه بسته‌های معیشتی برای بیش از صد خانواده نیازمند به صورت ماهانه به ارزش ۶۰۰ هزار تومان و کمک به خانواده‌های دارای بیماران خاص از طریق خیرین و نهادهای دولتی از دیگر اقدامات او می‌باشد.
او همچنین صندوقی با کمک اهالی و خیرین تشکیل داده و به خانواده‌ها بسته به میزان توانایی آن‌ها در بازگرداندن مبلغ، وام‌های بلاعوض و وام‌های بدون سود اعطا می‌کند.
همسر این روحانی نیز یکی از فعالینی است که با راه اندازی یک مهد قرآنی در این منطقه پابه پای همسرش به مردم خدمت می‌کند.
حجت الاسلام شهبازی افزون بر این، با مشارکت خیرین برای دانش آموزانی که به دلیل فقر مالی ترک تحصیل کرده بودند، منابع مالی جمع آوری کرد تا بتوانند به تحصیلات خود ادامه دهند و فقر موجب محرومیت آن‌ها از تحصیل نشود.

تشکیل گروه جهادی تخصصی

یکی از کارهای ارزشمند این روحانی فعال، تشکیل گروه جهادی سیدالشهدا(ع) متشکل از پزشکان متخصص، پزشکان عمومی، بنا و متخصصین حرفه‌های مختلف است که در برهه‌هایی با حضور در روستا به ویزیت، مشاوره و انجام کارهای تأسیساتی اهالی این روستا به صورت رایگان می‌پردازند.

حل مشکلات حقوقی مردم در مسجد

حجت الاسلام شهبازی دانشجوی ارشد حقوق است و اکنون در حال پیگیری برای اخذ مجوز داوری و میانجی‌گری است تا مشکلات حقوقی مردم و بویژه کسانی که توان پرداخت هزینه وکیل را ندارند، بدون مراجعه به دادگاه و در مسجد منطقه حل و فصل نماید.
او افزون بر این امین بنیاد برکت و مسئول کانون خادمیاری رضوی نیز می‌باشد که از این طریق نیز بسته‌های معیشتی از آستان قدس رضوی دریافت و میان نیازمندان توزیع می‌کند.
این روحانی دلسوز اکثر فعالیت‌های خود را با اعتبارات خیرین و کمک‌های مردمی پیش برده که در خصوص نحوه جلب اعتماد مردم برای دریافت منابع می‌گوید: من به هیچ وجه جمع آوری پول از خیرین را به صورت نقدی و شخصی انجام نمی‌دهم، بلکه به شکل هیئت امنایی و واریز به حساب جاری انجام می‌شود.
وی همچنین افزود: خیرین و مردم را پای کار می‌آوریم و در روند کار از آن‌ها استفاده می‌کنیم و ماهانه گزارشی از عملکرد به آن‌ها ارائه می‌دهیم و همین اقدامات، اعتماد آن‌ها را جلب کرده تاجاییکه افرادی در خارج از این روستا نیز وقتی از عملکرد ما شنیدند به جمع خیرین ما پیوستند و اکنون آن‌ها هم منابعی را در اختیار ما قرار می‌دهند.