مهرواره در شهرستان اسدآباد

وقتی حس انسان دوستی در وجود کسی ایجاد شود، از هر فرصتی برای دستگیری از محرومان بهره می‌گیرد؛ درست همچون بانوانی که جلسات قرآن خود را بهانه‌ای برای خدمت‌رسانی به مردم قرار دادند و با اقدامات خود توانستند این جلسات را به مأمنی برای حل مشکلات نیازمندان تبدیل کنند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
احترام شهبازی متولد سال ۱۳۵۱ و اهل شهرستان اسدآباد استان همدان است که حدود ۲۰ سال است که با جمعی از بانوان محله به انجام کارهای خیرخواهانه اقدام کرده‌اند.
او و حدود ۲۰ تن از بانوان محله و در رأس آن‌ها خانم فریبا تنها، در سال ۱۳۸۰ جلسات قرآنی را به صورت ثابت در زیرزمین منزل یکی از همسایگان(خانم تنها) راه اندازی کردند و بعد از مدتی در کنار اینکار ماهانه مبالغی را روی هم می‌گذارند و با آن اقدام به کمک‌رسانی به نیازمندان می‌کنند.
حالا بعد از گذشت ۲۰ سال و به کمک صندوقی که راه اندازی کرده‌اند، می‌توانند ماهیانه ۲۰میلیون تومان وام قرض الحسنه به نیازمندان اعطا کنند.
فعالیت های نیکوکارانه آن‌ها از زمان وقوع زلزله بم به صورت جدی کلید می‌خورد که جمع آوری کمک برای زلزله زدگان به آن‌ها این انگیزه را می‌دهد که این رویه را ادامه دهند تا به صورت دائم دستگیر مستضعفان باشند.
آن‌ها در زمان وقوع زلزله کرمانشاه نیز خوش درخشیدند و ۳ وانت‌بار کمک که شامل پتو، مواد غذایی و پول نقد بود، به کرمانشاه ارسال نمودند.


این بانوان تلاشگر کارهای مختلفی را برای محرومان انجام می‌دهند که پخت غذای گرم و توزیع میان نیازمندان، کمک‌های دارویی به بیماران، کمک به تهیه جهیزیه و سیسمونی و توزیع بسته‌های معیشتی بخشی از این اقدامات می‌باشد.
آن‌ها هرکس با هر مشکلی که بهشان مراجعه کند، تاجایی که در توانشان باشد او را برای رفع مشکلش یاری می‌کنند، البته از وضعیت کسانی که برای درخواست کمک به آن‌ها مراجعه می‌کند، تحقیق می‌شود و اگر مستحق دریافت کمک باشد به او کمک‌رسانی می‌شود.
به گفته خانم شهبازی تاکنون بالغ بر ۲۰۰ خانواده توسط این گروه به آن‌ها کمک‌رسانی می‌شود.


این بانوان فعال برای فراهم کردن اعتبارات لازم جهت کمک به نیازمندان، در همان مکانی که جلسات قرآن برگزار می‌کنند، اقدام به پخت سمنو، خشک کردن انواع سبزیجات و درست کردن ترشی کرده‌اند و با فروش این محصولات درآمدزایی می‌کنند و منابع لازم را به دست می آورند.
خانم شهبازی می‌گوید: همسرم در این مسیر به شدت مشوق و همراه من هستند و نه تنها مخالفتی با کارهایی که انجام می‌دهم، ندارد؛ بلکه در برخی از کارها همچون ذبح گوسفند در اول هرماه قمری و توزیع گوشت آن میان نیازمندان با ما همکاری می‌کند.


آن‌ها تنها در فروردین ماه سال جاری علاوه بر توزیع بسته‌های غذایی و بسته های ویژه ماه مبارک رمضان، به اعطای ۲۵ میلیون تومان وام قرض الحسنه به چند خانواده، یک میلیون تومان کمک جهت خرید ایزی لایف برای بیماران نیازمند، ۵۰۰ هزار تومان کمک دارویی، ۲۲۰هزار تومان کفاره نان، ۵۰۰ هزار تومان کمک به دار الایتام و ۳میلیون تومان کمک به تهیه جهیزیه موفق شده‌اند.
این بانوان همچنین ۵ میلیون تومان لباس نو خریداری کردند و در شب عید نوروز میان نیازمندان توزیع نمودند.