مهرواره در اراک

چشیدن طعم فقر و سپس عبور از شرایط سخت زندگی، برای برخی فراموشی به ارمغان می‌آورد، اما برخی دیگر را به درک خوبی از اوضاع و احوال محرومان می‌رساند.
حجت الاسلام سربندی از آن دسته افرادی است که به‌دلیل تجربه یک زندگی دشوار و چشیدن طعم تلخ فقر که بواسطه از دست دادن پدر و مادرش در دوران کودکی برایش رقم خورده، به درک خوبی از احوال نیازمندان رسیده تا جاییکه دیدن رنج محرومان را تاب نمی‌آورد و اکنون تمام تلاش و همت خود را به کار گرفته تا در حد توان مشکلات آنان را مرتفع سازد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام حمید سربندی متولد سال ۱۳۶۹ و اهل شهرستان اراک استان مرکزی و از جمله منتخبین شهرستانی نخستین دوره مهرواره محله همدل است که برای دستگیری از نیازمندان بسیار دغدغه‌مند است.
این روحانی تلاشگر ۳ منطقه حاشیه شهر اراک را پوشش می‌دهد و از نیازمندان این مناطق حمایت می‌کند و علاوه بر این در مسجد جامع ولیعصر(عج) روستای ضامنجان نیز فعالیت دارد.
مهمترین دغدغه او کمک به ترک اعتیاد نوجوانان و جوانانی است که به اعتیاد دچار شده‌اند و دستگیری از بانوان بدسرپرست و بی‌سرپرست از دیگر اولویت‌هایش می‌باشد.
این طلبه دلسوز طی یکسال اخیر، ۳ گوسفند ذبح و میان خانواده‌های بدسرپرست و بی سرپرست توزیع نموده است.
او در آستانه عید نوروز امسال نیز ۱۰۰ دست لباس برای کودکان کم برخوردار، ۶۵ دست لباس برای بانوان نیازمند و ۴۵ دست لباس برای نوجوانانی که جهت ترک اعتیاد خود در کمپ به سر می‌بردند و منبع درآمدی نداشتند، فراهم نمود.
حجت الاسلام سربندی همچنین در آستانه عید نوروز مقداری آجیل، خشکبار و اقلام ضروری زندگی همچون برنج، روغن و مرغ گرم برای ۸۵ خانواده نیازمندی که از هیچ نهادی حمایت نمی‌شدند، تهیه و میان آنان توزیع نمود.
این روحانی دلسوز از سال ۹۵ در زمینه ترک اعتیاد جوانان فعالیت دارد و تنها در یکسال اخیر موفق به ترک اعتیاد ۴ نوجوان در رده‌های سنی بین ۱۶ تا ۱۹ سال شده و به طور کلی در طی این چندسال، بالغ بر ۱۴ جوان را از دام اعتیاد نجات داده است.
او هزینه‌های کمپ ترک اعتیاد جوانان را از طریق خیرین فراهم می‌کند و برای انجام فعالیت‌های خود از هیچ نهاد دولتی و غیردولتی کمکی دریافت نمی‌کند.
او بعد از موفقیت در ترک اعتیاد این جوانان، آن‌ها را به خدمت سربازی فرستاده و با هماهنکی با یک باشگاه بدنسازی این امکان را برای آنان فراهم کرده تا به صورت رایگان اوقات فراغتشان را در این باشگاه بگذرانند.
حجت الاسلام سربندی برای خرید لباس و مواد خوراکی برای نیازمندان، با مغازه‌دارهای سطح شهر صحبت می‌کند و سعی می‌کند در آن‌ها ایجاد انگیزه کند تا آن‌ها نیز با قیمت مناسب تری این کالاها را جهت رساندن به اقشار کم درآمد در اختیار او قرار دهند.
یکی دیگر از کارهای ارزشمند او برگزاری اردوهای درون شهری و سفرهای زیارتی برون شهری برای فرزندان خانواده‌هایی است که به دلیل مشکلات مالی امکان سفر و تفریح ندارند.
این روحانی فعال فعالیت‌های خود را تنها با هدف رضای خدا انجام می‌دهد و داشتن روحیه خدمت گزاری به مردم را از موهبت‌های الهی می‌داند و خدا را بابت وجود چون دغدغه‌ای در خود شاکر است.
او در پایان گفت وگوی خود، به دلیل کمبود منابع لازم جهت ارائه خدمات بیشتر به محرومان، خواستار مشارکت‌های مردمی و کمک خیرین برای خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به نیازمندان شد و از کسانی که توانایی مالی لازم را جهت یاری رساندن به مستضعفان دارند تقاضا کرد که با کمک‌های مالی خود، او را در این مسیر خداپسندانه یاری کنند تا بتواند به قشر وسیع‌تری از نیازمندان خدمت‌رسانی کند.