مهرواره در علی آباد

روحانی تلاشگری که برای جذب مردم به مسجد به خانه تک تک اهالی محل می‌رود تا مردم را دعوت و مجاب به حضور در مسجد نماید؛ او برای خدمت رسانی به مردم بسیار دغدغه‌مند است تاجاییکه محل تبلیغ خود را برای حضور و فعالیت در منطقه‌ای محروم‌تر تغییر داد.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام روح الله امیری متولد سال ۱۳۶۷ و امام جماعت مسجد سیدالشهدا(ع) علی آباد استان کرمان است.
او تا اسفند ماه سال ۱۴۰۰ در شهرستان جیرفت فعالیت داشت؛ اما وقتی می‌بیند منطقه علی آباد که به تازگی به شهر تبدیل شده نیاز بیشتری به فعالیت دارد و از امکانات اولیه محروم است، چند ماهیست به عنوان روحانی مستقر در این منطقه ساکن و مشغول به فعالیت شده است.
مهمترین اقدام حجت الاسلام امیری در زمان حضور خود در این منطقه ارتباط گیری با مردم است و سعی داشته مردم این منطقه را جذب مسجد و فعالیت‌های آن نماید.
او در این راستا طرحی با نام طرح “خانه به خانه” را راه اندازی می‌کند که و دیدار خود با اهالی را از منازل خانواده شهدا آغاز می‌کند و در هر بازدید مراسم قرائت زیارت عاشورا را نیز برگزار می‌کند‌.
در ابتدا اینکار او با حضور تعداد محدودی از مردم آغاز شد؛ اما کم کم به تعداد آن‌ها افزوده شد و مهمترین هدف او از اجرای این طرح، ارتباط گیری با خانواده‌ها و اهالی و دعوت از آن‌ها برای استقبال از نماز جماعت و مراسمات مسجد بود.
این روحانی خو‌ش‌فکر در ارتباط گیری خود با اهالی این منطقه به دسته‌بندی افراد پرداخته و برای هر دسته که شامل نونهالان، جوانان و میانسالان است اقدام و روش جداگانه‌ای را پیش گرفته است.
این روحانی پرتلاش علاوه بر این دغدغه بسیاری در حوزه خانواده دارد و از متخصصین خانواده نیز دعوت کرد تا با حضور در این منطقه مباحث خانواده را برای اهالی مطرح کنند و به حل اختلافات زوجین کمک نمایند.
اقدامات او در همین مدت کوتاه موجب شد از یک طلاق در این منطقه جلوگیری شود و مقدمات ۲ ازدواج نیز فراهم گردد.
از دیگر اقداماتی که حجت الاسلام امیری در این شهر انجام داده است، راه اندازی ایستگاه صلواتی و سرکشی به خانواده‌های آسیب پذیر و رسیدگی به مشکلات آن‌ها می‌باشد.
این روحانی فعال در طبقه فوقانی مسجد نیز لوازم ورزشی اعم از فوتبال دستی، میز تنیس و دارت قرار داده و در کنار آن اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی و تربیتی برای کودکان و نوجوانان کرده که بعد از اتمام کلاس‌ها می‌توانند از امکانات این مکان برای ورزش و بازی استفاده نمایند که اینکار در نشاط بچه‌های این منطقه مؤثر بوده است‌.
او عمل به توصیه های مقام معظم رهبری را عمده ترین دلیل انجام کارهای خود عنوان می‌کند و می‌گوید: من به عنوان یک طلبه نباید فقط امام جماعت و پیش نماز مسجد باشم؛ بلکه وظیفه دارم به مشکلات محله نیز رسیدگی کنم.
وی افزود: اگر کسی مسیر نادرستی را پیش می‌گیرد و منحرف می‌شود، دلیلش این است که از چیزی که من از آن آگاهم او ناآگاه است و من وظیفه آگاه سازی او را دارم.
او با همین رویکرد، سعی در دستگیری از افراد در زمینه‌های مختلف داشته است‌.
گفتنی است حجت الاسلام امیری فعالیت رسانه‌ای نیز دارد و به تولید کلیپ و محتوا نیز می‌پردازد و در این زمینه بسیار دغدغه‌مند و فعال است و همواره سعی داشته با رصد کار دیگر روحانیون از تجارب آن‌ها بهره ‌گیرد تا بتواند خدمات بهتری را به مردم ارائه دهد.