نگاهی به فعالیت‌های جهادی جوانان الشتری

مرکز خیریه «صدای محرومین» یکی از مجموعه‌های فعالی است که در مهرواره محله همدل شرکت کرده است؛ در این گزارش نگاهی خواهیم داشت به مجموعه فعالیت‌های جهادی جوانان الشتری در این مرکز.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، مهدی بسطامی متولد سال ۱۳۶۱ در شهرستان الشتر از توابع استان لرستان با همکاری دوستان خود اقدامات متنوعی را در کمک به محرومین منطقه الشتر رقم زده است.

شغل آقای بسطامی تولید محصولات چوبی است و حتی از ظرفیت تولیدات خود نیز برای کمک به نیازمندان بهره می گیرد.

این فعال جهادی فعالیت خود را به صورت انفرادی آغاز می کند و در ادامه با همکاری دوستان خود مرکز خیریه ای را تحت عنوان صدای محرومین ثبت کرده است؛ با کمک خیرین کارهای مختلفی را از جمله آزادی زندانیان، تأمین هزینه بیماران سرطانی، کارآفرینی و دیگر امور خیر را رقم زده است.

بسطامی در رابطه با کارآفرینی این مرکز می گوید: با توجه به محدودیت منابعی که داشتیم تعداد محدودی گوسفند در اختیار نیازمندان قرار دادیم تا از این طریق برای آن ها منبع درآمدی ایجاد کنیم.

یکی از کارهایی که مرکز خیریه صدای محرومین رقم زده است کمک به آزادسازی کسانی است که به علت جرائم مالی به زندان افتاده اند.

بسطامی در این خصوص می گوید: به کمک خیرین و با فراخوانی که داده شد بنا داشتیم تا تعداد ۱۰ نفر از زندانیان مالی را آزاد کنیم که تاکنون ۵ تن از این زندانیان آزاد شده اند و به دنبال این هستیم تا به کمک خیرین بقیه را نیز آزاد کنیم.

فعالیت های مرکز خیریه صدای محرومین به این موارد ختم نمی شود و تعمیر منازل نیازمندان از دیگر اموری است که مرکز به آن پرداخته است.

این فعال جهادی به نمونه ای از این فعالیت ها اشاره می کند: در منطقه خانواده ای را داشتیم که منزل آن ها گازکشی نشده بود و متأسفانه از بخاری چوبی برای گرما استفاده می کردند برای اینکار عکس هایی از منزل این خانواده در فضای مجازی منتشر کردیم و توانستیم مبالغی را جمع آوری و نسبت به گازکشی منزل این خانواده عزیز اقدام کنیم.

کمک به کودکان بیمار سرطانی و کودکانی که بیماری های دیگری داشتند از دیگر فعالیت های بسطامی و دوستان او است و آن ها توانسته اند هزینه درمان ۴ کودک سرطانی را تهیه کنند.

تهیه مواد ضدعفونی کننده، تهیه بسته های معیشتی، توزیع غذای گرم بین نیازمندان، تولید ماسک، پرداخت قبوض خدماتی نیازمندان و موارد متعدد دیگر بخش دیگری از فعالیت های جهادی اعضای مرکز صدای محرومین است.