به کدوم مشکلات محله بیشتر فکر کنیم؟
موضوعات کلی مسائل محله می تواند اینها باشد: 1. اقتصادی 2. اجتماعی 3. تربیتی 4. آموزشی 5. خانواده 6. مذهبی 7. زیرساختی 8. اخلاقی 9. زنان 10. سبک زندگی و سلامت 11. رسانه و هویت بخشی 12. گفتمان انقلابی و فرهنگ ایرانی اسلامی 13. حقوقی 14. فساد و انحراف عملکردی درباره یک یا چند موضوع از این موضوعات در محله شما مشکلات و معضلاتی هست که شما در محله خودتون تلاش می‌کنید با همدلی برای اونها راه حل پیدا کنید. پس ثبت‌نام کنید.
چه افرادی می‌تونن در مهرواره ثبت‌نام کنند؟ ما هم می‌تونیم؟
همه مردم و همه محله های کشور هر جا جمعی از مردم یک محله با همدلی در حال حل مشکلات و مسئله‌های محله خودشون هستن، مخاطب این مهرواره هستند و می‌تونن ثبت نام کنند ما هم مثل شما یقین داریم که مشکلات محله با همدلی حل شدنیه...
مهرواره محله همدل در چند مرحله انجام می شود؟
مهرواره محله همدل دارای سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی است.
حمایت کنندگان مهرواره چه کسانی هستند؟
مجموعه‌ای از فعالان فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و... و همینطور نهادهای مختلف فرهنگی کشور ما رو همراهی و حمایت می‌کنن که به تدریج باهاشون آشناتون می‌کنیم
امتیازمون در مهرواره به چه مواردی بستگی داره؟
برای حل مسئله در محله مهم اینه که به این موارد توجه داشته باشیم - تاکید بر رویکرد تحول محله محور - تاکید بر محوریت مساجد در حل مسائل محله - اهتمام به مشارکت حداکثری مردم - تاکید بر حل پایدار و عمیق مسائل محله - به میدان آوری زنان در حل مسائل خود و محله - استفاده از ظرفیت‌های بی‌بدیل ماه مبارک رمضان در همدلی و همیاری اجتماعی - همه جانبه دیدن مسايل و پرهیز از نگاه‌های شتابزده - پررنگ نمودن نقش راهبری امام محله در مقابل دیدگاه تصدی‌گرایانه - اهتمام به نگاه تشکیلاتی و پیشبرد امور از این طریق
مهرواره یعنی چی؟!
مهرواره یک تعبیر متفاوت و جدید است بجای پویش یا جشنواره. مهرواره یعنی اجتماع مردم بر محور مهر و محبت. مردمی که به دنبال گسترش امید در محله خود و در نتیجه عموم جامعه هستند. مهرواره یعنی پویشی بر مبنای مهر و محبت.
توی این مهرواره دنبال چی هستید؟!
پای کار آوردن مردم برای حل مسائل محلهه ما یقین داریم که مشکلات محله با همدلی، حل شدنیه... . مهم اینه که همه با هم، همدلانه در این مسیر حرکت کنیم.
نتایج رو کی اعلام میکنید؟!
نتایج مرحله شهرستانی پس از ارزیابی و داوری توسط هیئت داوران، مدتی کوتاه پس از ماه مبارک رمضان اعلام میشه.
جوایز نفرات برتر چیه؟!
جایزه نفر اول ملی 200 میلیون تومان است در مرحله‌های شهرستانی، استانی و ملی برای برگزیدگان اول تا سوم جوایز ارزنده‌ای داریم که به تدریج در زمان اجرای مراحل اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
داورهای مسابقه کیا هستن؟!
داورای ما در مرحله شهرستانی این عزیزان هستند: 1. راهیار(مدیر) شهرستان 2. امام جمعه شهرستان 3. فرمانده سپاه 4. رئیس اوقاف شهرستان 5. مدیر مدرسه های علمیه شهرستان 6. مسنول شهرستانی بنیاد خاتم الاوصیاء (درصورت وجود) 7. سه نفر از فعالان فرهنگی شهر به پیشنهاد مدیر شهرستان و تصویب کمیته داوری شهرستان در مرحله استانی هم یک هیئت داوران مشابه مرحله شهرستانی خواهیم داشت. در مرحله ملی از برخی نخبگان ملی برای ارزیابی نهایی استفاده می‌کنیم.
مهمترین هدف مهرواره چیه؟!
هدف اصلی ما و تمام هم و غم ما اینه که نشاط، امید و خودباوری بین مردم ایران اسلامی و عزیزمون تقویت بشه. دوست داریم تمام مردم ایران با نشاط روزافزون، امیدوار به آینده‌ای سرشار از سربلندی و موفقیت، خودشون و کشورشون رو باور کنند و برای پیشرفت محله، شهر و روستا، استان و کشور خودشون تلاش کنند.
چگونه می توان در مهرواره محله همدل ثبت نام کرد؟

با مراجعه به قسمت ثبت مسأله سایت مهرواره محله همدل

با ارسال عدد 1 به سر شماره 3000212