مهرواره در آستارا

طلبه ۲۳ ساله‌ای که اقدام به حل مشکلات اهالی روستا در مسجد کرده است او برای ۴۰۰ بانوی بدسرپرست و بی سرپرست اشتغال ایجاد کرده است اقدامات او موجب رونق شدید مسجد روستا شده به طوریکه اکنون بالغ بر ۴۰۰ نفر در نماز جماعت مسجد شرکت می‌کنند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام مهدی بهره‌بر متولد سال ۱۳۷۷ و اهل شهرستان آستارا از توابع استان گیلان می‌باشد که حدود سه سال است به عنوان روحانی مستقر در روستای کانرود این شهرستان مشغول به خدمت رسانی و انجام فعالیت‌های نیکوکارانه است.
روستای کانرود دارای حدود ۶ هزار نفر جمعیت است که حدود ۹۵۰ نفر از آن‌ها نیازمند هستند.
مهمترین اقدام این روحانی تلاشگر در روستا که با مشارکت شورا، دهیاری و اهالی آن انجام گرفته ساخت پل و جاده سازی است که یکی از مهمترین نیازهای اساسی اهالی بوده است.


این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، علاوه بر اینکار توانسته برای حدود ۴۰۰ بانوی سرپرست خانوار و بدسرپرست اشتغال ایجاد نماید.
او همچنین به تعمیر سرویس بهداشتی مسجد با هزینه‌ای بالغ بر ۸۰ میلیون تومان اقدام کرده است.
این روحانی تلاشگر با مهیا کردن مبلغی حدود ۵ میلیارد تومان آب شرب روستا را نیز تأمین کرده و محوطه سازی مسجد، تهیه و توزیع بسته های معیشتی، تکمیل ساختمان دهیاری با مشارکت خیرین از دیگر اقدامات او می‌باشد.
وی همچنین به بعضی از مناطق روستا که از نعمت برق برخوردار نبودند با تهیه تیر برق، برق رسانی انجام می‌دهد که منابع این فعالیت ها با مشارکت خیرین، شورا و دهیاری مهیا شده است.
این طلبه دغدغه‌مند افزایش مشکلات مردم را مهمترین دلیل خود از انجام این فعالیت‌ها اعلام می‌کند و می‌گوید: وظیفه یک روحانی فقط منبر رفتن و برگزاری نماز جماعت نیست بلکه باید به فکر مشکلات مردم بود و یقینا بسیاری از مشکلات مردم با همدلی افراد حل خواهد شد.


حالا او با اقدامات خود توانسته افراد بسیاری را جذب مسجد نماید به طوریکه اکنون بالغ بر ۴۰۰ نفر در نماز جماعت مسجد شرکت می‌کنند که تعداد شرکت کنندگان در نماز جماعت تا قبل از فعالیت های او حدود ۴۰نفر بوده است.
او و دیگر افراد فعال روستا همچنین با جذب یک خیر توانستند ۴۰۰میلیون تومان در صندوق قرض الحسنه مسجد قرار دهند که این صندوق رویه متفاوتی را برای پرداخت وام به افراد پیش گرفته است بدین صورت که از این صندوق به افراد نیازمند دو تا سه میلیون تومان وام بدون بهره پرداخت می‌شود و اقساط وام نیز متناسب با توانایی افراد و به صورت دلخواه پرداخت می‌شود که این صندوق علاوه بر اینکه در جذب افراد به مسجد بسیار مؤثر بوده موجب حل مشکلات مردم نیز شده است.
حجت الاسلام بهره‌بر در پایان گفت وگوی خود، مهرواره محله همدل را برنامه‌ای مناسب خواند و آن را موجب دیده شدن فعالیت های افرادی دانست که در مناطق محروم و با دست خالی اقدامات ارزشمندی را انجام داده اند.