مهرواره در شهرستان خوسف

بانوی ۶۰ ساله‌ای که قریب به ۳۰ سال از عمر خود را صرف انجام فعالیت های قرآنی کرده است او با راه اندازی مؤسسه قرآنی ” کوثر بیکران ” علاوه بر انجام امور قرآنی به فعالیت های نوع دوستانه و خدمت رسانی به نیازمندان نیز می‌پردازد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
مریم ضامن متولد سال ۱۳۴۱ و اهل زاهدان می‌باشد که اکنون سال هاست در شهرستان خوسف استان خراسان جنوبی ساکن است و به انجام فعالیت‌های قرآنی در این شهر مشغول می‌باشد.


او فعالیت قرآنی خود را در سال ۱۳۷۲ در سیستان و بلوچستان آغاز می‌کند و از سال ۱۳۸۷ به خانه قرآن فاطمیه خوسف رفته و در آنجا فعالیت های خود را از سر می‌گیرد و در سال ۱۳۹۲ به پیشنهاد دوستان، مؤسسه قرآنی “کوثر بیکران” خوسف را پایه‌گذاری می‌کند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در مؤسسه خود فعالیت‌های قرآنی و کارهای خیر بسیاری انجام می‌دهد که کمک به زوج های جوان برای تأمین جهیزیه، کمک به مستمندان، توزیع سبدهای غذایی و توزیع غذای گرم از جمله این اقدامات می‌باشد.
وی همچنین با تشویق خیرین، آن‌ها را در انجام فعالیت ها و برگزاری جشنواره های قرآنی در سطح شهرستان همراه و همگام خود می‌کند.
او از ماه مبارک رمضان تاکنون در مؤسسه خود، کلاس های آسیب شناسی مهدویت برگزار کرده که همچنان این کلاس‌ها تداوم دارد و به گفته او فعالیت های این مؤسسه مختص شهرستان خوسف نیست بلکه شهرستان‌های همجوار نیز از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.
خانم ضامن به شدت دغدغه انجام امور قرآنی را دارد و با خانه های قرآنی نیز همکاری خوبی دارد تا در حد توان کمکی به فعال ماندن آن‌ها کرده باشد.
او با وجود اینکه مجوز مؤسسه را از سازمان تبلیغات اسلامی اخذ کرده با واحد قرآنی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خود نیز همکاری خوبی دارد.
این بانوی پرتلاش با اوقاف، آموزش و پرورش و کمیته امداد نیز همکاری دارد و برای مددجویان کمیته امداد کلاس های توانمند سازی برگزار کرده است.
وی همچنین کلاس‌های تخصصی و تربیت معلم قرآن، کلاس‌های قرائت، تجوید، مفاهیم، صوت و لحن، روخوانی و روانخوانی را نیز در شهرستان خوسف برگزار کرده است.

این بانوی فعال کارگاه های آسیب شناسی خانواده و سبک زندگی قرآنی را نیز برگزار کرده و از تداوم فعالیت های خود خبر می‌دهد و قول افزایش کارهای قرآنی و نیکوکارانه را می‌دهد.
مؤسسه ” کوثر بیکران ” برای تمامی رده های سنی که مشتاق آموزش قرآن باشند کلاس های آموزشی برگزار می‌کند.
حالا از این مؤسسه ۵ نفر حافظ کل قرآن شده‌اند و تعدادی نیز در حال گذراندن کلاس‌های حفظ قرآن هستند و حدود ۲۰۰ نفر نیز توسط این مؤسسه به عنوان مربی قرآن تربیت شده‌اند.