مهرواره در شهرستان میناب

طلبه‌ای که فعالیت‌های ارزنده‌ای در روستای دهو انجام داده است او علاوه بر تأمین بسته‌های غذایی، البسه، نان و دارو برای نیازمندان با فراهم کردن خودرو در زمینه جابه‌جایی افراد نیازمند و بیماران به صورت رایگان نیز تلاش‌هایی ستودنی داشته است.اهالی این روستا ارادت بسیاری به این روحانی دارند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام مهدی محمودی متولد سال ۱۳۶۶ و اهل شهرستان میناب استان هرمزگان است که به همراه هیئت امنای مسجد و با همکاری، وحدت و همدلی شورا، دهیاری و پایگاه مقاومت بسیج در روستای دهو، کارهای نیکوکارانه مختلفی را انجام داده‌اند.

روستای دهو تقریبا ۵۲۰ خانوار دارد که حدود ۳۵۰خانواده آن کم بضاعت هستند و به صورت ماهیانه بسته های معیشتی دریافت می‌کنند.
یکی از کارهای آن‌ها برای این روستا راه اندازی آژانس نیکوکاری است که به افرادی که توان مالی کمی دارند خدمات ارائه می‌دهد.
این آژانس در ابتدا با دو خودرو که یکی از آن‌ها متعلق به آقای محمودی بود آغاز به کار می‌کند و اکنون ۳۲ خودرو مختلف اعم از سواری، وانت و ماشین سنگین در این طرح وجود دارد.
آن‌ها در این طرح برای جابه‌جایی وسایل افراد کم بضاعت در مراسمات مختلف همچون مراسم عروسی و جایه جایی افراد بیمار نیازمند از این خودروها استفاده می‌کنند که اعزام بیمار به شهرهای دیگر از جمله یزد و بندرعباس نیز توسط این آژانس و به صورت رایگان انجام شده است.
آن‌ها همچنین صندوقی با همت اهالی روستا به نام صندوق “کوثر” تشکیل داده که ماهیانه مبلغی می‌پردازند که از طریق آن هزینه درمان بیماران پرداخت می‌شود.

پرداخت هزینه دارو نیازمندان با حفظ شأن آن‌ها

یکی از اقدامات قابل تحسین این افراد پرداخت هزینه داروی بیماران نیازمند با حفظ حرمت آن‌هاست بدین صورت که ماهیانه مبلغی در داروخانه روستا گذاشته می‌شود و از متصدیان داروخانه که از اهالی روستا هستند و از زندگی مردم و توان مالی آن‌ها آگاهی دارند درخواست می‌شود که اگر خانواده نیازمندی مراجعه کرد هزینه دارو از آن‌ها اخذ نشود.
حجت الاسلام محمودی به همراه دیگر اعضای فعال روستا، همچنین در زمینه حل اختلافات بین خانواده ها نیز تلاش‌های ارزنده ای دارند و تاکنون پرونده های بسیاری را که در آستانه طلاق قرار داشته حل و فصل نموده و بین افراد صلح و سازش ایجاد کردند.

ارادت ویژه اهالی روستا به حاج آقا محمودی

جابر زاهدی فرمانده پایگاه بسیج این روستا حضور حاج آقا محمودی در روستا را سرشار از خیر و برکت می‌داند و پشتکار او در کنار همراهی هیئت امنا و پایگاه مقاومت را دلیل پیشرفت کارها اعلام می‌کند.
به گفته آقای زاهدی اهالی روستا ارادت بسیاری به‌ این روحانی دارند و همواره خواستار حضور او در روستا هستند و با پافشاری بر ماندگاری ایشان در روستا موجب شدند که او قریب به ۷ سال در آنجا مستقر و درحال فعالیت باشد.

راه اندازی بوتیک نیکوکاری در روستای دهو

اقدامات حاج آقا محمودی و اهالی تلاشگر روستا به همین موارد خلاصه نمی‌شود بلکه آن‌ها یک بوتیک نیکوکاری در روستا ایجاد کردند که به صورت رایگان به افراد نیازمند، پوشاک های انتخابی خودشان اعم از البسه و حتی کفش را با رعایت شأن خانواده اعطا می‌کند.
هیئت امنای این مسجد گویی به فکر تمامی زمینه های زندگی نیازمندان حتی تأمین نان شب این افراد نیز هستند و ماهیانه مبلغی را در نانوایی روستا قرار می‌دهند تا در طول یکماه نان رایگان به خانواده های نیازمند تحویل داده شود.