مهرواره در زیرکوه

آقای حسینی بالغ بر ۲۰ سال از عمر خود را صرف خدمت رسانی به مردم کرده است و طی این مدت اقدامات ارزشمند و موثری را انجام داده است.
مهمترین دغدغه او تلاش برای پرورش استعدادهای جوانان شهرش و حمایت از نخبگان آن است تا بدین وسیله از مهاجرت بی‌رویه این استعدادها جلوگیری کند.
ترویج سبک زندگی قرآنی، واسطه‌گری در ازدواج جوانان، تامین ۱۲ سری جهیزیه برای زوجین کم برخوردار و راه اندازی یک گروه جهادی جهت تعمیر منازل نیازمندان و ساخت سرویس بهداشتی برای آنان از دیگر اقدامات او می‌باشد.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
محمد حسینی سورند متولد سال ۱۳۵۶ و از فعالین فرهنگی و اجتماعی در شهر حاجی آباد از توابع شهرستان زیرکوه خراسان جنوبی که بیست و اندی سال از عمر خود را صرف خیر رسانی به مردم این شهرستان کرده و همچنان اقدامات نوع‌دوستانه او با قوت و قدرت ادامه دارد.
او عضو هیئت امنای مسجد صاحب الزمان(عج) شهرستان است، اما فعالیت‌هایش منحصر در این مسجد نیست، بلکه از سال ۸۸ که اتحادیه انجمن اسلامی در شهرستان راه اندازی شد، شبکه‌ای از جهادگران و فعالین نقاط مختلف شهرستان تشکیل شد که آقای حسینی نیز از جمله اعضای این شبکه است که در سطح شهرستان فعالیت می‌کند.
مهمترین دغدغه‌ او تلاش برای جلوگیری از مهاجرت‌های استعدادها و نخبگان این شهرستان به دیگر نقاط است و سعی در احصای استعدادهای دانش آموزان و پرورش آن و سپس به کارگیری آنان در امور مرتبط با استعدادشان دارد.


این مرد دغدغه‌مند می‌گوید: انجام اینکار از نیازهای جدی منطقه و شهرستان است؛ چرا که استعدادهای بی‌شماری در شهرستان وجود دارند که بی‌توجهی به آنان منجر به مهاجرت بی رویه‌شان شده است، اما بحمدالله ما در چند سال اخیر استعدادهای خوبی را در سطح شهرستان شناسایی کردیم و سعی در استفاده کردن از آنان در زمینه‌های مختلف داشتیم.ترویج سبک زندگی قرآنی

تلاش برای ترویج سبک زندگی قرآنی با برگزاری محافل قرآنی و همچنین کمک به دانش آموزان محروم شهرستان و روستاهای حومه از دیگر اقدامات این مرد تلاشگر می‌باشد.
او پس از تعلیم قرآن به دانش آموزان از همان افراد آموزش دیده به عنوان مربی برای تعلیم چند نفر دیگر بهره می‌گیرد و بدین شیوه کمبود مربی در سطح شهرستان را جبران می‌کند.
آقای حسینی کل روستاها را بوسیله نماینده‌هایی که در هر کدام از این نقاط قرار داده پوشش می‌دهد و همین اقدامات را در این روستاها نیز پیگیری می‌کند.

واسطه‌گری در ازدواج جوانان و تامین ۱۲ سری جهیزیه برای نوعروسان بی بضاعت

او همچنین به میانجی‌گری در امر ازدواج جوانان و معرفی افراد هم‌کفو به یکدیگر و واسطه‌گری در حل اختلافات خانواده‌ها پرداخته است و در این راستا به برگزاری دوره‌های سبک زندگی اسلامی نیز اقدام کرده است.
آقای حسینی تاکنون در تهیه جهیزیه برای ۱۲ زوج سهیم بوده که اقلام ضروری زندگی را برای آنان تهیه و این زوجین را راهی خانه بخت کرده است.
او در زمینه دستگیری از نیازمندان نیز فعالیت‌های قابل توجهی داشته که تهیه جهیزیه برای زوجین کم برخوردار، توزیع بسته‌های معیشتی میان نیازمندان و تهیه نوشت افراز برای دانش آموزان بی بضاعت از جمله این فعالیت‌ها می‌باشد.

راه اندازی گروه جهادی عمرانی

این مرد فعال همچنین یک گروه جهادی عمرانی در چند سال اخیر راه اندازی کرده که به تعمیر و بازسازی خانه نیازمندان و ساخت سرویس بهداشتی برای محرومان می‌پردازد؛ این گروه در مدت فعالیت خود موفق به تعمیر ۵ سرپناه نیازمندان شده‌‌اند و به تازگی ساخت سرویس بهداشتی برای خانواده‌ای نیازمند را در دستور کار دارند.
آقای حسینی تحت تاثیر خانواده دغدغه‌مند خود و در سن کم به انجام فعالیت‌های خیرخواهانه روی آورده اما فعالیت او در این حیطه رسما از سال ۷۸ با تشکیل یک هیئت آغاز می‌شود؛ هیئتی که اکنون مسئولیت آن را به فرد دیگری واگذار کرده و خودش در سال ۸۸ هیئت دیگری به نام هیئت انصار المهدی را تشکیل داده که اکنون مسئولیت این هیئت را خود عهده دار است.
منابع فعالیت‌های آقای حسینی کاملا مردمی است و عمده آن از طریق بستگان خودش فراهم می‌شود که او در این باره می‌گوید: اگرچه مبلغ کمک‌هایی که به ما می‌شود اندک است، اما همین کم‌هایی که پرداخت می‌شود، برکات فوق العاده‌ای دارد و گره‌های بزرگی از مشکلات مردم را می‌گشاید.