مهرواره در یزد

حجت الاسلام کارگر مدتی است در محله‌ای همجوار محله دوران کودکی خود، مشغول به فعالیت است محله‌ای کم برخوردار در حاشیه شهر یزد که حالا به لطف حضور و پیگیری‌های مجدانه او از امکانات بسیار خوبی برخوردار شده است.
او می‌گوید: درست یادم هست در دوران کودکی‌ام در منطقه ما حدود ۲۰ طلبه وجود داشتند؛ اما یکی از آن‌ها شاخص بود و به شدت دغدغه مردم را داشت و مرجع مراجعات مردمی بود؛ من سعی کردم او را الگو قرار دهم؛ ضمن اینکه خدمت‌رسانی به مردم از توصیه‌های مکرر مادرم نیز می‌باشد؛ ایشان همچنان نظارت کامل بر کارهای من دارند و همواره به من توصیه می‌کند برای حل مشکلات مردم تلاش کنم.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل
، حجت السلام حسین کارگر متولد سال ۱۳۴۶ و اهل شهرستان یزد است که پس از ۳۵ سال تبلیغ در شهرهای مختلف اکنون در منطقه صدرآباد شهر خود با جدیت در حال فعالیت است.
او مسائل و مشکلات محله را شناسایی می‌کند و هر مسئله به هر نهادی که مرتبط باشد در اولین گام خود مطالبه گری از آن نهاد را آغاز می‌کند و اگر پیگیری‌هایش به نتیجه منتهی نشود، اجتماع مردم را درگیر می‌کند و با فراخوانی که می‌دهد آن مقام مسئول را به حضور در محله دعوت می‌کنند تا شنونده حرف‌های مردم و نظاره گر مشکلات موجود باشد و به حدی در این اقدام خود پیگیر و جدی است تا به یک نتیجه قابل قبول ختم شود.
این روحانی پرتلاش با همین رویکرد خود، اقدامات بزرگی را انجام داده و کارهای زیرساختی مناطق محروم را پیش برده است؛ مثلا فرهنگسرایی که سال‌ها بودجه‌ به آن تخصیص داده می‌شد، اما اقدامی برای راه اندازی آن صورت نمی‌گرفت را با پیگیری‌های خود در یکسال اخیر با مبلغی حدود ۱۳ میلیارد تومان عملیاتی ساخت و حالا کارهای این فرهنگسرا در حال انجام است و ۵۰ درصد کار نیز پیش رفته است.
وی همچنین برای این منطقه که فاقد هرگونه محیط ورزشی و آموزشی بود، ۸ هزار هکتار زمین فراهم کرد و اکنون کارهای ایجاد چنین مکانی در این منطقه در حال انجام است.

توجه به سلامت روح و جسم اهالی محله/ از ساخت خانه بهداشت تا ایجاد پارک بانوان

حجت الاسلام کارگر با جذب خیر توانست یک خانه بهداشت نیز در این منطقه راه اندازی کند که این خانه بهداشت نیز در حال تکمیل است.
این روحانی دغدغه‌مند همچنین با تغییر کاربری پارک محله که شرایط مناسبی نداشت، آن را تبدیل به پارکی مخصوص بانوان نمود و به کاشت نهال‌هایی که مصرف آب کمتری دارند همچون نهال زیتون در این پارک اقدام کرد، پارکی که اکنون ” باغ بانوان زیتون” نام گرفته است.
یکی از اهداف او برای راه‌اندازی چنین پارکی رواج دوچرخه سواری بانوان در سطح شهر بود که چالش ‌هایی را ایجاد کرده بود و اکنون قرار است با راه اندازی این پارک، دوچرخه سواری بانوان در این پارک انجام شود.
اکنون آسفالت این پارک در حال انجام است و به زودی این پروژه نیز که با زحمات او کلیدخورده است، تکمیل و به بهره برداری می‌رسد؛ ضمن اینکه آسفالت ریزی کوچه‌های این محله نیز به جد در حال پیگیری است.


از دیگر فعالیت‌هایی که به همت این روحانی دلسوز در طول یکسال اخیر انجام گرفته توزیع ۳ مرحله‌ای بسته های معیشتی میان نیازمندان است که مرحله آخر آن در میلاد امام رضا(ع) میان فقرای محله توزیع شده است.
وی همچنین تلاش‌های ارزنده‌ای در راستای تشکیل کمیته بانوان داشته که اکنون این کمیته فعال است و کلاس‌های مختلفی از جمله کلاس طب اسلامی و برنامه‌های تفریحی همچون پیاده روی را برای بانوان برگزار می‌کند.


علاوه بر کلاس‌های بانوان، با پیگیری‌های او کلاس‌هایی ویژه نوجوانان نیز برگزار می‌شود و گروه سرود نوجوانان نیز به تازگی در این مسجد تشکیل شده است.

تلاش برای تربیت سفیران انقلاب از اتباع خارجی

یکی از کارهای اساسی حجت الاسلام کارگر برگزاری همایش اخوت اسلامی است که در این خصوص می‌گوید: در منطقه ما حدود ۸ هزار اتباع وجود دارد که ۷۰ درصد آن‌ها اهل تسنن هستند؛ ما برای ارتباط‌گیری با آن‌ها تلاش کردیم و به صورت هفتگی گرد یکدیگر جمع شده و مباحث امام را مطرح می‌کنیم؛ ما در برخورد با این افراد طبق مکتب حاج قاسم سلیمانی عمل می‌کنیم و نتایج خوبی را به لطف خدا تاکنون دریافت کرده‌ایم.
این روحانی پرتلاش در ادامه گفت: تا پایان سال از این ۸ هزار نفر، حداقل ۴۰۰ سفیر انقلاب تربیت خواهیم کرد.
تمامی اقدامات او حول محور قرارگاه امام رضا(ع) می‌باشد که این قرارگاه در مسجد سیدالشهدا مستقر است و حجت الاسلام کارگر نیز به عنوان امام جماعت و پیش‌نماز همین مسجد فعالیت دارد.
علاوه بر مسجد سیدالشهدا، ۱۶ مسجد دیگر نیز در منطقه وجود دارد که امامان جماعت این مساجد با یکدیگر در ارتباط هستند و گعده‌هایی برای خروج مباحث روز برگزار می‌کنند و براساس آن برنامه‌ریزی و عمل می‌نمایند که مسجد سیدالشهدا محور فعالیت‌های تمامی این مساجد قرار دارد.
حجت الاسلام کارگر منابع لازم برای انجام کارهای عام المنفعه خود را از طریق خیرین مهیا می‌کند و در خصوص علت روی آوردن به چنین کارهایی می‌گوید: به دلیل لباسی که بر تن دارم، دستگیری از مشکلات مردم جزو رسالت‌های من می‌باشد و این لباس انگیزه مرا برای انجام چنین کارهایی بیشتر می‌کند.