مهرواره در یزد

روحانی جوانی که با فعالیت خالصانه و مجدانه خود در یکی از محلات قدیمی و محروم یزد بنا دارد این محله را به زودی به یکی از محلات شاخص کشور تبدیل نماید؛ او برای ارتقا و پیشرفت این محله در زمینه‌های مختلف از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.
ایجاد خانه هلال احمر در مجاورت مسجد محله و معاینه رایگان اهالی محل توسط پزشکان، یکی از اقدامات شاخصی است که طی یکسال اخیر انجام داده است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمد جواد دشتی رحمت آبادی متولد سال ۱۳۷۵ و امام مسجد جامع میرخضرشاه محله چهارمنار یزد و از روحانیون فعالی است که برای ارتقای سطح کیفی این محله قدیمی و محروم تلاش بسیاری دارد.


یکی از مهمترین اقدامات او در یکسال اخیر در این منطقه که با کمک اهالی محله انجام گرفته، ایجاد خانه هلال احمر امام حسن مجتبی(ع) در کنار مسجد است که در سالروز میلاد حضرت زینب(س) افتتاح شد که در آن دو تا چهار روز هفته تعدادی پزشک حضور دارند و به ویزیت رایگان بیماران اقدام می‌کنند و داروهای رایگان نیز در اختیار آنان قرار می‌دهند.
همچنین در طول ماه نیز با توجه به نیاز مراجعه کنندگان از پزشکان متخصص برای معاینه بیماران دعوت می‌شود که به صورت رایگان مراجعه کنندگان این محله را ویزیت نمایند.
حجت الاسلام دشتی علاوه بر اینکار به برگزاری کلاس‌های قرآنی، برنامه‌های تفسیر قرآن، شرح نهج البلاغه و شرح صحیفه سجادیه نیز اقدام کرده و در تمامی اعیاد و مناسبت‌های مذهبی در این مسجد مراسمات مفصلی را برگزار می‌کند.
یکی دیگر از اقدامات شاخص او در طی یکسال اخیر که با همراهی مردم و همکاری دادگستری انجام گرفت پلمب چند خانه‌ فسادی بود که در محل وجود داشتند و و وجود آن‌ها برای مردم به معضلی تبدیل شده بود.
او در خصوص علت انجام فعالیت‌های مختلف در این محله گفت: در همان نخستین گامی که برای این محله برداشته شد، این هدف مدنظر ما قرار داشت که با مجموع این اقدامات بتوانیم به زودی محله چهارمنار یزد را به عنوان محله‌ی شاخص اسلامی در کشور معرفی کنیم و تمام کارهایی که تا به امروز انجام گرفته برای تحقق این هدف بوده است.
این روحانی پرتلاش حدود چهارسال است که در این منطقه مجدانه تلاش می‌کند و حالا با پای کار آوردن خیرین و مردم روز به روز به هدف والایی که برای این محله مدنظر دارد، نزدیک‌تر‌ می‌شود.
وی در زمینه دستگیری از نیازمندان محله نیز گام‌های ارزشمندی برداشته و به افراد کم برخوردار کمک‌های شایانی داشته؛ توزیع بیش از هزار بسته معیشتی میان آنان، قربانی ۵ گوسفند به صورت ماهانه و توزیع گوشت آن میان نیازمندان از جمله این اقدامات می‌باشد.
این روحانی فعال بنا دارد در عید غدیر امسال و جهت ترویج فرهنگ اطعام در این روز، بیش از ۷۰۰ غذا و گوشت قربانی تهیه و میان اهالی محله توزیع نماید.
او اعتبارات لازم برای انجام فعالیت‌های مختلف در این محله را از محل موقوفات و کمک‌های مردمی و بدون حمایت هیچ نهادی فراهم می‌کند.
برگزاری جلسات مشاوره خانواده برای اهالی محله و کمک مالی به نیازمندان از دیگر اقداماتی است که به صورت مستمر توسط او انجام می‌شود.