دستگاه سید الشهدا علیه السلام و حل اختلاف

با پادرمیانی و تشویق امام روستای سنگر ضمن حل اختلاف وراث بر سر یک زمین کشاورزی، این زمین برای دستگاه امام حسین(ع) وقف شد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام حسن محمدی امام روستای سنگر از توابع شهرستان سرخس خراسان رضوی با اشاره به مسئله ای که در مهرواره ثبت کرده است گفت: یکی از خانواده های ساکن در روستای ما پس از اینکه پدر و مادرشان را از دست دادند بر سر زمین موروثی دچار اختلاف شدند.

امام روستای سنگر ادامه داد: این اختلاف سبب درگیری ها و اختلافاتی شد که من به عنوان امام روستا برای حل مسائل ورود کردم و از آنجا که مسئله اول آن ها بر سر آبیاری زمین بود، مدیریت آبیاری زمین را به عهده گرفتم.

حجت الاسلام محمدی اظهار داشت: کار به اینجا ختم نشد و اختلاف دیگری بر سر محصول زمین که یونجه بود بوجود آمد که باید فکری برای حل آن می کردیم؛ برای همین با طرفین گفت‌وگوهایی رقم خورد و قانع شدند و موضوع حل و فصل شد. آنها تصمیم گرفتند که محصول بدست آمده از زمین خرج دستگاه امام حسین (ع) شود.

وی افزود: با این اتفاق زمینه را برای وقف زمین مساعد دیدم و در نهایت با صحبت هایی که شد، وراث با وقف زمین برای امور عام المنفعه موافقت کردند و یک اختلاف خانوادگی با یک وقف ارزشمند ختم به خیر شد. امام روستای سنگر تصریح کرد: اکنون سود حاصل از این زمین که بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در سال است که صرف امور عمومی روستا می‌شود و مدیریت آن با امام روستای وقت و تأیید امام جمعه وقت شهرستان است.