مهرواره در شهرستان تایباد

امام روستای اسدآباد دربند با پیگیری‌های مجدانه خود توانست مشکل تأمين خوراک دام‌های اهالی این روستا را برطرف نماید و ماهانه ۱۳۰ تن خوراک دام با نرخ یارانه‌ای برای آن‌ها فراهم نماید؛ او همچنین به ساخت حسینیه با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد تومان، ساخت خانه و سرویس بهداشتی برای نیازمندان روستا اقدام کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام علیرضا ناظری متولد سال ۱۳۶۱ و اهل شهرستان تایباد استان خراسان رضوی است که حدود سه سال است به عنوان امام روستا در مسجد امام حسین(ع) و مسجد امام حسن مجتبی(ع) روستای اسدآباد دربند، یکی از روستاهای عشایر نشین این شهرستان مستقر و مشغول به فعالیت است.
به گفته او این روستا دارای ۸۰۰ خانوار و ۴هزار نفر جمعیت است که شغل اکثریت آن‌ها دامداری است و حدود ۴۰ هزار دام در این منطقه وجود دارد که مالکین آن‌ها برای فروش این دام‌ها و تأمین خوراک آن‌ها با مشکلاتی مواجه بودند.


این روحانی تلاشگر با راه اندازی کانالی در فضای مجازی اقدام به فروش بره‌های دامداران کرد و برای خوراک دام‌ها نیز با پیگیری از دفتر امام جمعه و قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور توانست ماهانه ۱۵ تن خوراک دام با نرخ یارانه‌ای برای آن‌ها تأمین کند که اکنون این میزان به ۱۳۰ تن افزایش یافته است.
وی علاوه بر این به ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای نیازمندان اقدام کرده و در این راستا توانسته ۱۳سرویس بهداشتی و حمام برای آن‌ها ایجاد نماید.
این روحانی فعال افزون بر این خانه‌هایی را برای نیازمندان ایجاد کرده و اکنون در حال ساخت دو خانه دیگر برای آن‌ها می‌باشد.
او ساخت این منازل را با همکاری آستان قدس رضوی و خیرین و به کمک گروه‌های جهادی انجام می‌دهد.
این شرکت کننده در مهرواره محله همدل، همچنین در زمینی که برای احداث حسینیه در روستا وقف شده بود توانست از طریق وقف و پلاک کردن تعدادی از گوسفندان و همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی به ساخت حسینیه اقدام نماید.


به گفته او ۶۰۰ بره برای ساخت حسینیه انصارالحسین توسط اهالی روستا وقف و برای تکمیل این پروژه بالغ بر ۱میلیارد تومان هزینه صرف شد که بخش اعظمی از هزینه ساخت آن بوسیله همین وقف تأمین شد.


این روحانی فعال همچنین با کمک خیرین و مؤسسات خیریه توانست برای ۱۲ زوج بی بضاعت جهیزیه فراهم نماید و تهیه ویلچر، انجام کمک های دارویی به بیماران کم برخوردار و توزیع بسته‌های معیشتی میان نیازمندان و اهدای لوازم خانگی و مرغ زنده به افراد کم بضاعت از دیگر اقدامات نوع دوستانه او در این روستا می‌باشد.

او همچنین به برگزاری کلاس حوله بافی و اهدای ده دستگاه حوله بافی به بانوان اقدام کرده که در این راستا برای ۳۵ بانو اشتغالزایی شده است.
حجت الاسلام ناظری در زمینه فرهنگی نیز فعالیت‌های مختلفی را انجام داده است که برگزاری کلاس حفظ قرآن برای ۶۰ دانش آموز از جمله مهمترین این اقدامات است که اکثریت این دانش آموزان اکنون موفق به حفظ جزء ۳۰ قرآن شده‌اند.