مهرواره در شهرستان تایباد

روحانی پرتلاشی که با راه اندازی کارگروهی به رفع اختلافات بین افراد پرداخته است و تاکنون با تلاش‌های او پرونده‌های خانوادگی و اجتماعی بسیاری منجر به صلح و سازش شده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام مهدی پیش قدم متولد سال ۱۳۵۸ و اهل شهرستان تایباد استان خراسان رضوی است که با تشکیل کارگروه صلح و سازش به حل اختلافات افراد اقدام کرده است.
او به دلیل آمار بالای پرونده‌های معطله در دادگاه‌ها این کارگروه ۵ نفره را تشکیل داده است تا قبل از ورود پرونده‌ها به دادگاه آن‌ها را بررسی و برای حل این اختلافات و شکایات تلاش نمایند.
این روحانی تلاشگر سعی دارد اختلافات خانوادگی افراد را با ارجاع آن‌ها به مشاوره خانواده و اختلافات و مشاجرات مردم را از طریق صحبت و پادرمیانی حل نماید و تمام همت خود را برای جلب رضایت شاکی به کار می‌بندد.


حجت الاسلام پیش قدم‌ از سال گذشته تاکنون توانسته از حدود ۵۷۷ پرونده شهرستان، حدود یک سوم از پرونده‌ها را منجر به صلح و سازش نماید که برخی از این پرونده‌ها مربوط به اهل تشیع و برخی نیز متعلق به اهل تسنن بوده است.
او علاوه بر این زیرنظر امام‌جمعه و مسجد جامع امام صادق(ع) شهرستان به ارائه خدمات دیگری همچون کمک به نیازمندان در قالب همدلی و مواسات و فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی پرداخته است.
برگزاری کلاس روخوانی‌ و روانخوانی قرآن و تلاش برای ایجاد مشاغل خانگی از دیگر اقدامات این روحانی دغدغه‌مند است.
حجت الاسلام پیش قدم حدود یک سال است که برای بانوان کار بسته‌بندی ادویه جات را راه اندازی کرده و سعی در به فروش رساندن این محصولات در فضای مجازی و سطح شهر دارد که اینکار او تاکنون برای تعدادی از بانوان اشتغالزایی کرده است.
او افزون براین به فعالیت‌های عمرانی نیز پرداخته که تعمیر مسجد و نوسازی سرویس بهداشتی آن از جمله این فعالیت‌ها می‌باشد.
این روحانی فعال اکنون درصدد است که مغاره‌ای را برای مسجد حوزه فعالیت خود احداث کند و عایدات آن را صرف امور فرهنگی مسجد نماید تا بدین وسیله منبع درآمدی برای پیشبرد فعالیت‌های مسجد ایجاد کرده باشد.