مهرواره در تربت جام

امام جماعت مسجد قائم آل محمد تربت جام به حل یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم این شهرستان که بیکاری جوانان است، اقدام کرده و با رایزنی‌های خود توانسته برای حدود ۷۰نفر از جوانان اشتغال ایجاد نماید.

به گزارش مهرواره محله همدل، حجت الاسلام مهدی نظر کرده متولد سال ۱۳۵۶ و اهل استان خراسان رضوی و امام‌جماعت مسجد قائم آل محمد شهرستان تربت جام است.
او به دلیل اینکه یکی از معضلات این منطقه را بیکاری جوانان آن می‌داند، اشتغالزایی را اصلی‌ترین محور کار خود قرار می‌دهد و در این زمینه اقداماتی را در حد توان انجام می‌دهد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، با همکاری کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام، حدود ۳ میلیارد تومان کسب اعتبار کرده تا آن را در اختیار جوانان قرار دهد و زمینه کارآفرینی و اشتغال آن‌ها را فراهم کند‌.
وی همچنین کارگاه فراوری محصولات کشاورزی را در داخل مسجد راه اندازی نمود که در آن میوه‌جات، سبزی‌جات و سیفیجات بسته بندی و به بازار عرضه می‌شود که با اینکار خود نیز برای چندین نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
او با همکاری کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام، در مجموع برای حدود ۷۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
توزیع بسته‌های معیشتی میان خانوار‌های نیازمند به منظور تأمین مایحتاج اولیه زندگی اقشار نیازمند و ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای خانواده‌های بی‌بضاعت از دیگر اقداماتی است که با پیگیری حجت الاسلام نظر کرده انجام گرفته است.
این روحانی پرتلاش همچنین با برگزاری مشاوره خانواده و دوره‌های آسیب شناسی توانسته ۵۰ درصد اختلافات خانواده‌هایی که در آستانه جدایی قرار داشتند را حل و فصل نماید.
او از سال ۱۳۹۳ در این منطقه مستقر شده و انجام کارهای خیرخواهانه را از همان زمان آغاز کرده است.
امام جماعت مسجد قائم آل محمد همچنین در حال ساخت مسجدی با هزارمتر زیربنا با طرح و معماری جدید است که بالغ بر یک میلیارد تومان برای ساخت آن از محل کمک‌های مردمی و خیرین هزینه صرف شده است.