مهرواره در شهرستان تربت جام

جوانان دغدغه‌مندی که با مشاهده درد و رنج مردم بویژه در زمان شیوع کرونا، همت خود را به کار بستند و هیئت خود را به قرارگاه جهادی تبدیل کردند تا بدین وسیله گره‌ای از مشکلات مردم در ایام بحرانی کرونا بگشایند؛ این جوانان پای کار، در این ایام بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سبدغذایی تهیه و میان مستمندان و خانواده‌های آسیب دیده از کرونا توزیع کردند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
سجاد جوان متولد سال ۱۳۷۲ و اهل شهرستان تربت جام از توابع استان خراسان رضوی است که به انجام کارهای انسان دوستانه و دستگیری از نیازمندان منطقه خود اقدام کرده است.
او در قرارگاه جهادی عمار مشغول به فعالیت است که از ابتدای شیوع کرونا و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، به انجام مواسات و رزمایش مومنانه پرداخته و از ابتدا رزمایش تاکنون توانسته به میزان قابل توجهی بسته معیشتی تهیه و میان نیازمندان و آسیب دیدگان از این بیماری توزیع کند.
این مرد تلاشگر به اتفاق دیگر اعضای قرارگاه در این رزمایش بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان سبدهای غذایی تهیه و توزیع نموده‌اند.
این قرارگاه اکنون به دلیل بهبود شرایط کرونایی کشور، انجام کارهای عمرانی را از سر گرفته و جوانان پای کار آن به بازسازی منازل محرومین، نوسازی مدرسه و احیای قنات‌ها می‌پردازند.
قرارگاه جهادی عمار با همت آقای جوان تأسیس شده است و اکنون ۲۵ نیروی پای کار دارد و ۵ استاد حوزه علمیه نیز با این قرارگاه همکاری می‌کنند.
قرارگاه جهادی عمار تا قبل از شیوع این بیماری در قالب هیئت فعالیت داشته اما با توجه به مشکلاتی که شیوع بیماری کرونا بویژه در زمینه معیشت مردم ایجاد کرد، اعضای فعال آن، به منظور دستگیری از مستمندان این هیئت را به قرارگاه جهادی تبدیل نمودند.
این قرارگاه تا کنون به بازسازی ۷ مدرسه، تعمیر ۴ منزل محرومین و ساخت تعدادی سرویس بهداشتی و حمام برای نیازمندان پرداخته‌اند.
آن‌ها همچنین با کمک اساتید حوزه علمیه، اقدامات فرهنگی شهرستان را نیز پیگیری می‌کنند.
برگزاری ایستگاه‌های صلواتی، انجام فعالیت‌های مذهبی حضور پرشور در راهپیمایی‌ها و برگزاری مراسم در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی از دیگر اقدامات جوانان فعال این قرارگاه می‌باشد.