اشتغالزائی جهادی

خانم بهمنی توانسته است با هزینه شخصی خود کارگاه تولید ذغال صنعتی را ایجاد کند که با ورود این کارگاه به چرخه تولید زمینه اشتغال برای ۲۰ نفر به طور مستقیم ایجاد می شود.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل؛ فاطمه زهرا بهمنی از طلاب حوزه علمیه خواهران، فعال فرهنگی و جهادی و یکی از شرکت کنندگان در مهرواره محله همدل است؛ خانمی از اهالی بخش اکبرآباد ایذه که توانسته است دو گروه جهادی مشکات و زمینه سازان ظهور را تأسیس کند.

این طلبه حوزه علمیه خواهران در سال های فعالیت خود اقدامات متنوعی را برای آبادانی منطقه و نیز رفع گرفتاری های نیازمندان شهر خود رقم زده است که هر یک در جای خود ستودنی است.

یکی از اقدامات ارزشمند این بانوی جهادی آزادی دوتن از زندانیانی است که به دلایل مالی در زندان بودند؛ بهمنی در این خصوص می گوید: یکی از این افراد به دلیل ورشکستگی روانه زندان شده بود که با کمک خیرین توانستیم هم بدهی وی را تأمین کنیم و هم با پرداخت هزینه تعمیر وسیله نقلیه او مقدمات اشتغالش را نیز فراهم کردیم؛ علاوه بر این نسبت به تهیه مسکن اجاره ای برای وی اقدام شد.

بهمنی اقدامات خود برای اشتغالزایی در محله را اینگونه روایت می کند: با خریداری یک چرخ خیاطی صنعتی زمینه اشتغال برای یک بانو فراهم شده است و در کنار آن با رایزنی های صورت گرفت زمینه آموزش مهارت های مختلف برای نیازمندان به صورت رایگان در مرکز فنی و حرفه ای شهر فراهم شد.

گل اقدامات این بانوی جهادی ایجاد کارگاه ذغال صنعتی با هزینه شخصی است که اگر وارد پروسه تولید شود می تواند برای ۲۰ نفر به طور مستقیم و برای ۲۰۰ نفر به طور غیر مستقیم ایجاد اشتغال کند؛ دستگاه های مربوطه خریداری شده است و به زودی این کارگاه به بهره برداری خواهد رسید.

دامنه اقدامات بهمنی به عرصه زیباسازی شهر هم کشیده شده است، به گونه ای که نسبت به تهیه نهال برای کاشت در مناطق مختلف و هرس درختان و آبیاری فضای سبز توسط نیروهای جهادی تحت سرپرستی ایشان اقدام شده است و از سوی دیگر در راستای تحق اقدامات فرهنگی نسبت دیوار نویسی با مضامین مذهبی نظیر آیات و روایات نیز کارهایی صورت گرفته است.

بهمنی حل مشکلات زنان بی سرپرست را از دغدغه های خود معرفی می کند و می گوید: با توجه به اینکه یکی از زنان بی سرپرست از داشتن منزل محروم بود با کمک خیرین نسبت به ساخت مسکن اقدام شد و هم اکنون به مراحل پایانی خود نزدیک می شود و به محض تکمیل به وی تحویل داده خواهد شد.