مهرواره در شهرستان تفت

طلبه جوانی که با راه اندازی یک کارگاه قالی بافی در مسجد حوزه فعالیت خود، برای تعدادی از بانوان اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل، حجت الاسلام حسین فاتحی همانند بسیاری از دغدغه‌مندان در زمان شیوع کرونا و به‌دنبال آن افزایش مشکلات معیشتی مردم، سعی و تلاش بسیاری در رسیدگی به امور نیازمندان و مرتفع کردن مشکلات آن‌ها داشته است.

او متولد سال ۱۳۷۰ و اهل شهرستان تفت از توابع استان یزد است که در مسجد امام سجاد(ع) این شهرستان، مشغول به خدمت رسانی است.
حجت الاسلام فاتحی یک کارگاه قالی بافی را با اعتبارات مردمی و به منظور ایجاد اشتغال در مسجد راه اندازی کرد و بانوانی که درگیر مشکلات مالی بودند را در آنجا مشغول به کار کرد.
این روحانی تلاشگر با این اقدام خود، تاکنون برای ۶ نفر ایجاد اشتغال ایجاد کرده و به گفته او مقدمات لازم برای افزایش دوبرابری این تعداد نیز فراهم شده و تا یکماه آینده بانوان بیشتری در این کارگاه مشغول به فعالیت می‌شوند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، حالا درصدد است که یک شرکت تعاونی ثبت کند تا بدین وسیله برای افراد بیشتری اشتغالزایی کند.
او همچنین برای بانوانی که شرایط کار در کارگاه را نداشتند دار قالی فراهم نمود تا در منازل خود به انجام اینکار بپردازند و دستمزدی را دریافت نمایند.
این روحانی دغدغه‌مند به همراه اعضای فعال مسجد، با توزیع افطاری درب منازل افراد، به شناسایی نیازمندان پرداختند و سپس بسته‌های معیشتی تهیه و میان افراد کم برخوردار توزیع کردند.
او حدود دو سال است که در این مسجد به ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی پرداخته و نسبت به انجام کارهای تربیتی، برگزاری مراسمات مذهبی و اردوهای فرهنگی و تشکیلاتی برای خدام مجموعه نیز مبادرت داشته است.
تأمین ۱۴ سری جهیزیه برای زوجین نیازمند و توزیع ۲۵۰بسته معیشتی در آغاز هرفصل به نیازمندان از دیگر خدماتی است که به همت او انجام شده است.