مهرواره در شهرستان طبس

حجت الاسلام الهی چند سالی است که با دستگیری از نیازمندان نه تنها حال خوب را به وجود خود تزریق و افراد ناامید بسیاری را به زندگی بازمی‌گرداند بلکه آن‌ها را از مسیری انحرافی وارد مسیری خداپسندانه می‌کند او در میان ارائه خدمات اجتماعی از مسائل فرهنگی و مذهبی نیز غافل نشده و برنامه‌های گسترده بسیاری را در این زمینه پیاده کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمدرضا الهی در خانواده‌ای با وضعیت اقتصادی متوسط متولد می‌شود و روند زندگی‌اش موجب می‌شود که با درد‌ و رنج مردم چندان بیگانه نباشد به همین دلیل همواره این دغدغه و آرزو را در سر داشته که روزی در حد توان، دردی از جامعه دوا و گره‌ای از مشکلات مردم بگشاید‌.
او متولد سال ۱۳۶۸ و اهل شهرستان طبس استان خراسان جنوبی است و حدود ۷ سال است که به صورت جدی و در راستای برآورده کردن آرزویش در سطح شهرستان خود و روستاهای اطراف، مشغول به خدمت رسانی است.
حالا این روحانی دغدغه‌مند بعد از نیاز سنجی‌های لازم، مرکز خیریه امام حسن مجتبی(ع) را تشکیل داده و با کمک خیرین و ایجاد مراکزی همچون آشپزخانه و مغازه عطاری درآمد لازم برای پیش بردن فعالیت‌های خیرخواهانه این مرکز را تأمین می‌کند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، نسبت به معضل اعتیاد دغدغه بسیاری دارد و با شناسایی افرادی که به مواد صنعتی اعتیاد داشتند تلاش‌هایی در جهت ترک آن‌ها انجام داده است.
او نسبت به خانواده این افراد نیز بی تفاوت نبوده و همواره حمایت‌هایی از آن‌ها داشته و حتی در جهت ایجاد شغل برای معتادینی که موفق به ترک اعتیاد خود می‌شدند نیز اقداماتی انجام داده است.
حالا با تلاش‌های حجت الاسلام الهی، ۳۰ نفر از این افراد، اعتیاد خود را ترک کرده و افراد بسیار دیگری نیز با دیدن برگشت دوباره دوستان خود به زندگی، به ترک اعتیاد خود امیدوار و برای انجام اینکار تشویق شده‌اند.
آن‌ها تا قبل از ترک اعتیاد خود به دلیل قیمت بالای مواد صنعتی مصرفی و نوسانات مداوم بازار، به گفته خودشان گاهی مجبور به سرقت می‌شدند تا بتوانند هزینه لازم برای تهیه مواد مصرفی خود را به دست آورند اما حالا ترک اعتیادشان نه تنها باعث برگشتن آن‌ها به زندگی شده بلکه رضایت از شرایط فعلی زندگی‌شان موجب شده تعدادی از آن‌ها اکنون جزو خیرین این مرکز نیکوکاری شوند.


در ادامه فعالیت‌های این روحانی پرتلاش می‌توان به اقدامات فرهنگی و مذهبی او اشاره کرد که برگزاری یادواره شهدا و برپایی نمایش‌های میدانی از مهمترین این فعالیت‌ها بوده است.
او دو نمایش میدانی در ۴ شب متوالی برگزار کرده که استقبال بسیار خوبی از آن‌ها به عمل آمده به طوریکه در هر نمایش، حدود ۱۰ هزار تماشاگر حضور داشتند و این نمایش‌ها از شبکه تلویزیونی استان خراسان جنوبی نیز پخش شده است که یکی از این نمایش‌ها پیرامون زندگینامه حضرت زهرا(س) و دیگری زندگینامه امیرالمؤمنین از تولد تا شهادت بوده که هزینه آن از طریق خیربن و جذب مشارکت‌های مردمی فراهم شده است.