مهرواره در طبس

آقای رحیمی بواسطه سوابق خانوادگی خود و اعتمادی که بین اهالی محل به دست آورده‌، اقدام به انجام کارهای خیر و دستگیری از مستمندان کرده است.
او انجام کارهای خیر را در سال ۱۳۶۸ و همزمان با استخدام در آموزش و پرورش آغاز کرد؛ اما همچنان پس از بازنشستگی از کارخود، نه تنها دست از انجام کارهای خیرخواهانه نکشیده، بلکه آن‌ها را با دغدغه‌‌مندی تمام گسترش نیز داده است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
سید عبدالرحیم رحیمی متولد سال ۱۳۴۶ و از دبیران بازنشسته آموزش و پرورش و اهل شهرستان طبس استان خراسان جنوبی است که در بخش مرکزی روستای خسرو آباد این شهرستان مشغول به انجام کارهای خیر و کمک رسانی به نیازمندان است.
او انجام کارهای خیر را از زمان استخدام خود در آموزش و پرورش آغاز کرد، اما همچنان پس از بازنشستگی از کارش، نه تنها خود را از انجام چنین کارهایی معاف نکرده، بلکه آن‌ها را گسترش نیز داده است.
آقای رحیمی اکنون عضو شورای روستا و شورای پایگاه بسیج و از هیئت امنای هیئت ابوالفضلی روستا است که با جذب حمایت کمیته امداد، دفتر امام جمعه، بهزیستی و با کمک خیرین و همکاری برادرش که امام‌جماعت روستا است، فعالیت‌های اجتماعی مختلفی از جمله تهیه بسته‌های غذایی و توزیع آن میان خانواده های نیازمند با حفظ کرامت آن‌ها را انجام داده و توزیع بسته‌های غذایی همچنان به صورت ماهانه با تلاش او در حال انجام است.
این مرد دغدغه‌مند همچنین به دلیل تعطیلی مدارس در ایام کرونا و برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی که افت تحصیلی برخی از دانش آموزان را در پی داشت، اقدام به برگزاری کلاس‌های کمک درسی برای دانش آموزان کرد و در زمان تعطیلی مدارس و جهت پر کردن اوقات فراغت آنان، به تشکیل حلقه‌های صالحین، برگزاری پیاده روی‌های خانوادگی و راه اندازی کلاس‌های ورزشی تحت عنوان جام رمضان، جام نوروز و جام بهار اقدام نمود.
وی علاوه بر این در زمان کرونا پویش “روستای پاک” را راه اندازی کرد، پویشی که در آن اهالی روستا به توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کوچه‌ها و معابر روستا می‌پرداختند.
کمک به ازدواج آسان جوانان و برگزاری مراسم عقد رایگان برای آنان، تهیه جهیزیه با کمک خیرین برای زوجین کم برخوردار از دیگر اقداماتی است که توسط او انجام گرفته است.
آقای رحیمی طی یکسال اخیر با کمک یکی از مراکز خیریه مشهد، دو سری جهیزیه کامل برای دو زوج بی‌بضاعت فراهم کرده است.
او هدف خود از انجام کارهای خیرخواهانه را کسب رضایت خداوند اعلام کرد و گفت: وقتی خودم بازنشسته یک اداره هستم و حقوق ثابت می‌گیرم، اما همچنان در این شرایط اقتصادی برای گذراندن زندگی خود با مشکلاتی روبه رو هستم، می‌توانم به طور کامل درک کنم کسی که شغل و درآمد ثابتی ندارد و کارگر پاره وقت است چقدر در این شرایط با مشکل مواجه است و اگر کمکی به آن‌ها نشود معضلات اجتماعی کلانی همچون فقر، اعتیاد و طلاق به‌وجود خواهد آمد.
وی افزود: برخی از مردم به من مراجعه می‌کنند و می‌گویند مدت‌هاست که رنگ گوشت را ندیده‌اند و وقتی می‌بینم همسایه‌ام گرسنه است و در تهیه نان شب خود نیز با مشکل مواجه است، نمی‌توانم بی تفاوت از کنار مشکلات آن‌ها عبور کنم.
آزادسازی زندانی، پادرمیانی و مداخله در حل معضلات اجتماعی مثل طلاق، واسطه گری بین موجر و مستاجر برای تعیین اجاره‌بهای معقول، کمک به ایجاد فضای سبز در روستا، ساماندهی فروشندگان دوره گرد، برگزاری کلاس‌هایی برای کمک به ترک اعتیاد معتادان از دیگر فعالیت‌هایی است که با همت او در یکسال اخیر انجام گرفته است.