مهرواره در مهدیشهر

روحیه جهادی داشتن، محرک و منشأ کارهای بزرگی می‌تواند باشد که جز با عشق و ایمان این فعالیت‌ها به سرانجام نمی‌رسند.
وقتی طرف معامله انسان خدا باشد، قدم برداشتن در راه خدمت رسانی به مخلوقاتش باارزش است و شیرینی خاص خودش را دارد.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل، حجت الاسلام مالک مسعودی روحانی جوانی که در شهرستان مهدیشهر استان سمنان مستقر می‌باشد و در جهت خدمت رسانی به هم‌نوعان خود تلاش می‌کند.
او متولد سال ۱۳۷۶ است و از سفیران عرصه خدمت گزاری محسوب می‌شود که دغدغه‌اش برپایی عدالت اجتماعی و کمک به پیشرفت و آبادانی مناطق محروم و کمتر برخوردار است.
او اکنون ذیل قرارگاه جهادی شهید شاطری مشغول به فعالیت است و با روحیه‌ جهادی خود که نشأت گرفته از عشق به خدمت در راه خداست، از هیچ تلاشی در جهت رفع مشکلات مردم مضایقه نمی‌کند.
این روحانی پرتلاش علاوه بر فعالیت‌هایی که ذیل این قرارگاه جهادی انجام می‌دهد، فعالیت‌های دیگری را نیز به صورت کاملا خودجوش پیش می‌برد، او می‌گوید: فعالیت‌هایم مسجد محور است، اما تنها در یک مسجد فعالیت ندارم؛ بلکه با چهار مسجد شهرستان جهت پیشبرد اهدافی که در سر دارم همکاری می‌کنم.
محور فعالیت‌های او پیگیری مطالبات مردمی از دستگاه‌های ذی ربط است؛ بطور مثال محله مسکن مهر شهرستان که ۷۰ درصد خیابان‌ها و کوچه‌های آن خاکی و فاقد آسفالت بود، با پیگیری‌های او و تخصیص بودجه‌ای از دستگاه‌های مرتبط، کار آسفالت آن انجام گرفت.
البته مشکلات دیگری نیز در این محله وجود داشته که ذیل همین قرارگاه و توسط حجت الاسلام مسعودی و دیگر نیروهای جهادی قرارگاه به سرانجام رسیده است؛ یکی از این مشکلات، عدم وجود نانوایی و سوپر مارکت در محله بود که اهالی برای رفع نیازهای روزمره خود ناچار بودند مسافتی طولانی را طی کنند که این مسئله هم توسط آنان مرتفع شد.
حجت الاسلام مسعودی در کنار این مطالبات و اقدامات انجام شده با کمک خیرین و بزرگوارانی که دغدغه حمایت از خانواده‌های بی بضاعت را دارند، بسته‌های حمایتی نیز تهیه می‌کند و در اختیار آنان قرار می‌دهد.
این طلبه جهادگر می‌گوید: در زمینه آسیب شناسی اجتماعی چند معضل همچون اعتیاد و طلاق در مناطق هدف ما شناسایی شدند که در این زمینه کارگاه‌هایی جهت آگاه سازی خانواده‌ها و پیشگیری از این قبیل مسائل در سطح محله برگزار شد؛ همچنین در صورت نیاز جلسات مشاوره‌ فردی و خاص نیز برای افراد برگزار کردیم.
حاج آقا مسعودی درباره اهدافش از انجام این اقدامات جهادی و خودجوش می‌گوید: گاهی اوقات انسان با قشری از هم‌وطنان مواجه می‌شود که در حال دست و پنجه نرم کردن با یکسری از مشکلاتی هستند که منشا برخی از این مشکلات کم کاری مسئولین است؛ در چنین مواقعی هر انسانی هرکاری از دستش ساخته است باید انجام دهد؛ کاری که از دست ما برمی‌آمد پیگیری و مطالبه حق مردم از مسئولین و برقراری عدالت اجتماعی بود؛ به همین دلیل وارد میدان فعالیت شدیم و الحمدلله طی ۳_۴ سالی که بنده بصورت مستمر در اینکارها حضور داشتم، موفق شدم مشکلات و دغدغه‌های بزرگی از مردم را به اتفاق دوستان برطرف سازم.
این طلبه فعال حدود ۴ سال است که در حیطه عمران و آبادانی هر کاری که در توانش بوده در سطح شهرستان انجام داده و حالا بنا دارد عمده وقت خود را صرف انجام کارهایی در بعد اجتماعی و فرهنگی نماید که امیدوار است در این زمینه‌ها نیز بتواند موفق عمل کند.